23.05.2012 | Plastové výrobky musí dnes splňovat vyšší požadavky. Obzvlášť standardní plasty dosahují velmi rychle své hranice teplotní odolnosti.Cenovo výhodnou alternativou k drahým vysoce odolným výkonnostním plastem je radiační síťování.
21.05.2012 | Společnost Plastcom ® úspěšné prošla certifikačním auditem společnosti TUV Nord a obhájila zavedené systémy kvality ISO 9001:2008 (Systém managementu jakosti) a ISO / TS 16949:2009 Systém managementu jakosti s aplikací pro automobilový průmysl.
18.05.2012 | Rádi se s vámi setkáme 17. května na Envirofilme v Košicích a 19. května ve vodárenském muzeu v Bratislavě
17.05.2012 | Slovenská plastikářský klastr (SPK) zve na první odborný seminář z cyklu "Trendy v plastikářském průmyslu", který se uskuteční 13. června 2012 v hotelu Brezina v Trenčíně. Seminář zprostředkovává zajímavé odborné téma, které odborníci v oblasti plastikářského průmyslu jistě využijí v praxi.
16.05.2012 | PlasticPortal.eu ® - mediálny partner veľtrhu MSV Nitra si Vás dovoľuje pozvať na návštevu nášho stánku v dňoch 22.-25.5.2012. Nájdete nás v hale M4 stánok č.30. Zároveň uverejňujeme pozvánky firiem ktoré boli doručené do redakcie
15.05.2012 | Společnost SUNAP - plastové Součástí je předním dodavatelem plastových Součástí pro nábytek, strojírenství, elektrotechniku, stavebnictví a další obory.
Nástroje a formy s povlaky CVD a PA CVD. COATING CENTRUM
Výroba a povlakování širokého sortimentu nástrojů a forem pro lisování, tváření, řezání, stříhání a pěchování za studena.
COATING CENTRUM
Výroba:
- podle výrobní dokumentace dodané zákazníkem zejména z rychlořezných a nástrojových ocelí, včetně ocelí vyráběných práškovou metalurgií
- nástroje dodáváme s povlakem, bez povlaku ve stavu zušlechtěném a leštěném
- zajišťujeme výrobu a povlakování tvrdokovových nástrojů
Povlakování
Povlakování nástrojů metodou PA CVD a CVD
- PA CVD technologií (plasma assisted chemical vapour deposition) – NOVINKA
Povlakování při teplotách 480 – 520°C
TL. Povlaku 1 - 3μm
- CVD technologií (chemical vapour deposition) – povlaky TiCN, TiC, TiN
Povlakování při teplotách 950 – 1050°C
Tl. povlaku 8 - 20μm
- Nanášení povlaků sendvičového typu – např. s kluznou vrstvou
Základní charakteristiky :
CVD povlaky - kompaktní povlaky TiC, TiN a TiCN nanášené na nástroje vyrobené zejména z rychlořezných a práškových ocelí případně z tvrdokovů.
CVD povlaky splňují vysoké požadavky na kvalitu, zejména adhezi, otěruvzdornost, životnost, tvrdost atd. Volba optimální vrstvy je určena zpracovávaným materiálem a pracovními podmínkami nástroje. Ocelové nástroje je nutno po napovlakování zušlechtit na požadovanou tvrdost.
CVD povlaky lze aplikovat na nástroje až do průměru 220 mm a délky 500 mm (kusy o hmotnosti nad 5 kg nutno posoudit individuálně).
Tvrdost nástrojů s povlakem CVD – až 68 HRc (dle materiálu použitého pro výrobu nástroje).
Životnost nástrojů s CVD povlakem je 5 – 15 x vyšší ve srovnání s nástroji bez povlaku a 3 – 5 x vyšší než životnost nástrojů s PVD povlakem.
PA CVD povlaky - kompaktní povlaky TiB2 +TiBN, TiC, TiN a TiCN nanášené na nástroje vyrobené zejména z nástrojových, rychlořezných a práškových ocelí, případně z tvrdokovů.
PA CVD povlaky jsou vhodné zejména pro aplikace, kde není možno použít technologii CVD z důvodu vysoké teploty povlakování. PA CVD splňují vysoké požadavky na kvalitu, zejména adhezi, otěruvzdornost, nízký koeficient tření, životnost, tvrdost. Volba optimální vrstvy je určena zpracovávaným materiálem a pracovními podmínkami nástroje.
Výhody aplikace CVD a PA CVD povlaků:
- Vysoká odolnost proti opotřebení nástrojů.
- Zvýšená produktivita práce.
- Vyšší využití strojního času.
- Možnost zvýšení řezných rychlostí.
- Zlepšení kvality opracování vyráběných součástí.
- Velmi dobré kluzné charakteristiky – zmenšení tření při obrábění.
- Vysoká povrchová tvrdost.
Aplikace CVD povlaků :
Povlaky jsou určené zejména pro vysoce namáhané nástroje pro práci za studena.
- střižné nástroje – např. průstřižníky, střižníky a střižnice
- lisovací nástroje a tvarovací nástroje
- protlačovací nástroje
- ořezávací matrice pro výrobu šroubů
- razidla (značení kovových dílů)
- razníky
- hlavičníky a hlavičkáře
- průtlačnice
- další aplikace zejména pro vysoké nároky na otěruvzdornost, povrchovou tvrdost
a životnost
Aplikace PA CVD povlaků
- formy na plasty a pryž (povlakování forem a dalších komponentů vstřikovacího zařízení)
- eliminace nalepování plastu na povrch nástroje
- zvýšená odolnost proti abrazivnímu opotřebení.
- zvýšení korozní odolnosti nástroje
- zlepšení kvality opracování vyráběných součástí
- přesné lisovací nástroje
- zvýšení odolnosti proti abrazivnímu opotřebení
- zvýšení životnosti nástrojů
- zlepšení kvality opracování vyráběných součástí
- formy pro tlakové lití barevných kovů (hliník, hořčík)
- eliminace nalepování barevného kovu na povrch nástroje
- zvýšená odolnost proti vývoji tepelných trhlin
- zlepšení kvality opracování vyráběných součástí
- řezné nástroje
- zvýšení životnosti řezných nástrojů
- eliminace nalepování zpracovávaného materiálu na povrch řezného nástroje
- střižné nástroje
- zvýšení odolnosti proti abrazivnímu opotřebení
- zvýšení životnosti nástrojů
- kalibrační nástroje
- zvýšení odolnosti proti abrazivnímu opotřebení
- zvýšení životnosti nástrojů
Základní typy CVD povlaků jsou specifikovány v níže uvedené tabl.
|
Základní typy PACVD povlaků jsou specifikovány v níže uvedené tabl.
|
Provádíme:
- Zajišťujeme komplexní dodávky
- Povlakování dodaných nástrojů a strojních dílů.
- Výrobu a povlakování nástrojů – dle dodané výkresové dokumentace.
- Plazmovou nitridaci
- Leštění
- Odpovlakování nástrojů - použitou vrstvu odstraňujeme chemicky bez narušení povrchu materiálu vlastního nástroje
- Repasi nástrojů – odpovlakování, broušení, leštění a napovlakování.
- přesné 3D (optické) měření geometrie nástrojů vč. povlakovaných resp. strojních dílů
- zajišťujeme dopravu nástrojů určených k povlakování
Poradenství:
- volba vhodného typu materiálu pro daný typ nástroje
- volba optimálního povlaku pro danou aplikaci
- vyhodnocení chemického složení a tloušťky neznámého povlaku, který dnes používáte
- hodnocení vlastností nástrojů a zpracovávaných kovových materiálů, včetně chemické a strukturní analýzy
- zjišťování příčin nízké životnosti nástrojů a navrhování vhodných opatření
02.01.2012 | Společnost VÚHŽ a.s. zavedla nový typ povlaku pro zpracování plastů - povlak NANOCOMP P nanášený technologií PA CVD. Povlak je určen pro povlakování vstřikovacích forem, trysek a pro povlakování lisovacích a řezných nástrojů pro následné...