BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

Fritz-Kotz-Str. 12, 51674 Wiehl    Zobrazit na mapě

telefon:+49 2261 7899 0

IČ DPH: DE 122 533 721

  • Ing. Michal Daněk, Ph.D. , Sales CEE, +420 739 087 336,
Zastúpenie v ČR, SR, H, PL    Zobrazit na mapě
Masarykova 378
Strážnice 696 62
telefon: +420 518 324 510
fax: +420 518 324 510
e-mail:
BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG    Zobrazit na mapě
John-Deere-Str. 3
Bruchsal 76646
telefon: +49 7251 786
fax: +49 7251 786
e-mail:
BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG    Zobrazit na mapě
Industriestr. 9
Saal a. d. Donau 93342
telefon: +49 9441 1777
e-mail:

Popis firmy

Společnost BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co KG se řadí k průkopníkům v ozařovací technice urychlenými elektrony (beta zářením) a gamma zářením a poskytuje komplexní služby v oblasti průmyslového ozařování.

Jako nikdo jiný v Evropě ovládáme komplexní procesy optimalizace plastových výrobků a sterilizaci zdravotnických produktů. Spolupodíleli jsme se na vývoji postupů, které jsou dnes standardem.

Své služby provozujeme na třech místech v Německu. Ve Wiehlu u Gummersbachu, v Bruchsalu u Karlsruhe a v Saalu u Regensburgu. S osmi elektronovými urychlovači a jedním gama zářičem poskytujeme své zkušenosti v oblasti průmyslového ozařování bezmála 30 let. Jsme nezávislá, středně velká firma. To pro naše zákazníky znamená flexibilitu, spolehlivost, profesionalitu a komplexnost našich služeb při zpracování zakázek.

Moderní výrobky v průmyslu a medicíně musí poskytovat stále více. To je také výzva pro nás, společně s našimi zákazníky řešit problémy účinně, hospodárně a ekologicky. Přitom hraje hlavní roli blízkost k zákazníkům a permanentní disponibilnost našich služeb.

Certifikáty

EN ISO 11137, ISO 13485, ISO 9001

Sortiment/Služby

Zlepšujeme otěruvzdornost plastů

Plastové výrobky musí dnes splňovat vyšší požadavky.  Obzvláště standardní plasty dosahují velmi rychle své hranice teplotní odolnosti.

Cenově výhodnou alternativou k drahým vysoce odolným výkonnostním plastům je radiační síťování. Spolehněte se na technologii, na kterou již dlouhé roky vsází elektrotechnický a automobilový průmysl.

Otěruvzdomý: Radiační síťování optimalizuje otěruvzdornost a chemickou odolnost standardních plastů.

Odolný proti opotřebení: Radiačně zesíťované plastové výrobky jsou mnohem více zatížitelné nežli nezesíťované, což výrazně prodlužuje jejich životnost.

Teplotně odolný: BGS učiní Vaše plastové výrobky zatížitelné až do teploty 350° C.

BGS - Váš specialista na radiační síťování

Radiační síťování plastových výrobků

 Radiační síťovaní funguje na jednoduchém principu, kdy urychlené elektrony (beta záření) vyvolávají v ozařovaném materiálů chemickou reakci. Energie ze záření je materiálem absorbována, vznikají volné radikály, které spolu reagují a při následné chemické reakci dochází ke vzniku nekonečné trojrozměrné struktury, prostorové sítě, gelu.
 Síťovací reakce způsobené beta zářením postihují u semikrystalických termoplastů v makromolekulární rovině hlavně oblasti amorfní popřípadě oblasti méně krystalické, přitom se snižuje pohyblivost molekul závislá na teplotě a s rostoucím stupeň zesíťění dochází ke zvýšení teploty skelného přechodu.
 Radiační síťování probíha při pokojové teplotě a bez dodatečného namáhání ozařovaných výrobků. Vniklá síť je trvalá a dává materiálu tížené zlepšené vlastnosti.
 Touto metodou jsou modifikovány komoditní a technické termoplasty, jimž lze dát vlastnosti, které jinak nalézáme jen u „High performance“ polymerů, a to velmi jednoduše a levně.
 Nejčastěji se jedná o výrobky z polyetylenů, polyamidů, PBT a speciálních termoplastických elastomerů.

 Pro všechny druhy výrobků je radiační síťování na výrobě nezávislý proces, který vždy následuje až po jejich vlastním vyrobení tj. po (vstřikování, extruzi, vyfukování, oplášťování, rotačním spákání, atd).
 Naši zákazníci, kteří spoléhají na služby BGS se rekrutují z řad  elektrotechnického, automobilového, kabelářského, topenářského průmyslu a sanitární techniky. Zájem je i z oblastí speciálních aplikací zejména mechanicky namáhaných komponent, vlákny vyztužených kompozitů, folií a další výrobků a polotovarů.

 Naše technologie umožňuje zesítěným výrobkům poskytovat nejen vyšší provozní teploty a zvýšenou tvarovou stálost za tepla, ale i nižší creep, vyšší pevnost, zlepšené tribologické vlastnosti, lepší tvarovou paměť, jakož i vyšší odolnost proti trhlinám způsobených pnutím, nižší koeficient tepelné roztažnosti a lepší dlouhodobou teplotní odolnost.

K cílenému zesíťování plastů se dnes používá hlavně elektronové beta-záření (urychlenými elektrony). Příležitostně se pro objemnější výrobky používá i gama-záření kvůli jeho vyšší hloubce průniku.


Radiační sterilizace

Radiační sterilizace ničí patogenní mikroorganismy rychle, účinně a spolehlivě účinkem gama nebo beta záření, které je šetrné k životnímu prostředí, neboť sterilizované produkty nejsou vystaveny účinkům žádných toxických chemikálíí.
Radiační sterilizace je úspěšně aplikována v zdravotnickém sektoru v biotechnologii v obalové technice a dalších oborech, kde je vyžadována sterilita produktů.

Fotografie

Kategorie, ve kterých je firma umístěna (11)

Publikované články (22)

Zveřejněné aktuality (22)

Prezentujte i Vy Vaši firmu!

Přidejte Vaši firmu do Katalogu firem pro plasty a gumu v ČR a SR. Vaši firmu uvidí více než 35 000 reálných uživatelů za měsíc.

+ Přidat firmu
 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník