MODULA, nový auto-adaptivní sušící systém od firmy PIOVAN

MODULA, nový auto-adaptivní sušící systém od firmy PIOVAN

Důvodem k sušení hygroskopických plastů je redukce obsahu vlhkosti na požadovanou úroveň. Tato procedura je obvykle prováděna pomocí cirkulace suchého horkého vzduchu uvnitř sušící násypky. V případě, že sušíme vice různých materiálů, centrální sušící jednotka generuje suchý vzduch, který je pak rozváděn do několika připojených sušících násypek – jedna pro daný typ materiálu – pomocí potrubního systému.

Samozřejmě, že každá násypka vyžaduje specifické podmínky pro optimální sušení (průtok suchého vzduchu, teplota a tlak) v závislosti na různých materiálových charakteristikách, jako je typ materiálu, požadovaná vstupní a výsledná vlhkost polymeru, hodinová kapacita sušení a rozměr granulí.

Běžné sušící systémy jsou adoptovány na bezpečné podmínky a sušící systém je pak navrhnut na nejvíce kritické procesní parametry, jako je maximální spotřeba granulátu, maximální teplota sušení s maximálním průtokem vzduchu. Tyto standardy však jsou proti principům energetické úspory a nepřinášejí nic pro úsporu nebo optimalizaci provozních nákladů.
 
Abychom překonali tento problem, Piovan přišel se speciálním sušícím systémem s názvem "Modula", který oproti tradičním sušícím systémům, automaticky upravuje a řídí všechny provozní parametry pro každou sušící násypku samostatně a nadále používá pouze adekvátní potřebné množství energie. Toto je díky specifickému software propojujícímu nastavení všech násypek s daty, která jsou měřena a vyhodnocována pomocí snímačů instalovaných v celém systému.
To znamená, že pomocí patentované měřící jednotky umístěné v přívodu vzduchu a pod každou sušící násypkou, můžeme průtok vzduchu kontinuálně upravovat a řídít pro každou násypku samostatně.
K tomu je navíc celkový průtok vzduchu automaticky modulován centrální sušící jednotkou, z čehož pramení optimální procesní podmínky sušení.

Modula je dnes k dispozici pro střední výrobní kapacity (200 to 300 kg/h granulátu) a zajistí úspory až 50% v porovnání s běžnými centrálními systémy sušení s ekvivalentní kapacitou sušení.

p1  
  
  • autor:
  • Pavel Polomský, Piovan Czech Republic s.r.o.
  • Piovan

    Piovan

    Periferie, nasávací a skladovací systémy pro granulát, sušící systémy, vysoušeče forem, dávkovače, mlýny a drtiče odpadu, temperační zařízení pro formy.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník