Patrová forma s integrovanými uzavíracími ventily

Patrová forma s integrovanými uzavíracími ventily

Jedna z velmi zajímavých novinek, kterou společnost Thermoplay prezentovala na Düsseldorfském strojírenském veletrhu, je patrová forma s protilehlými tryskami a zavírací systémem.Společnost Thermoplay má dlouhodobou zkušenost s hořkými systémy, které používají tradiční uzavírací systémy s uzavírací skupinou instalovanou externí vzhledem k trysce namontované na rozváděče desce.

Inovační vlastnosti nové patrové formy spočívají v tom, že uzavírací skupina je integrována uvnitř trysky, takže ve formě je ušetřena spousta místa. Tento nový princip byl vyvíjen z důvodu redukce rozměru sedla horkého vtoku uvnitř formy. Důsledkem je to, že výška rozpěrné desky je redukována na minimum - 129 mm!

Toto je velmi důležité, neboť můžeme mít jedna jednoduchá rozváděcí deska pro patrovou formu s protilehlými uzavíracími ventily, přičemž tradiční systémy jsou vyrobeny převážně se 2 paralelními rozváděcími potrubími a jednou podpěrnou deskou ve středu. Protilehlé trysky jsou přitom na jedné ose přímo proti sobě!

Další důležitou vlastností je to, že lze připojit sekvenční regulátor tak, aby nezávisle ovládal trysky patrové formy a uzavírací ventily.
Typy trysek, jenž jsou nyní k dispozici pro tento typ systému, jsou trysky typu F3 s integrovaným pneumatickým uzavíracím systémem. Dostupné průměry jsou 16 a 24 mm s odpovídajícími standardními délkami, nejvíce až 206 mm. Na základě požadavků zákazníka lze navrhnout i další průměry a délky.

Typickou aplikaci tato patrová forma najde v průmyslu obalové techniky jako například při produkci nádoby s tenkými stěnami, stejně jako při výrobě víček.

Místo vstřiku uzavíracích trysek tvoří plochý a čistý bod, a proto je tento typ vhodný pro balení potravin a aplikace s požadavky na vzhled, kdy požadavkem trhu pro velkoobjemovou produkci je získat uzavírací vstřikovací bod a minimální velikost formy a současně s minimálními náklady.


 
  • autor:
  • Ján Svoboda ml.
  • JAN SVOBODA s.r.o.

    JAN SVOBODA s.r.o.

    Komplexní dodávky polotovarů pro formy na plasty, nástroje na lisování plastů a lehkých kovů, obráběcí nástroje, temperační zařízení, regulátory teploty.

FotografieMohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník