GRANITOL akciová společnost

Partyzánská 464, 793 05 Moravský Beroun    Zobrazit na mapě

telefon:+420 554 780 221

IČO: 00012114
DIČ: CZ00012114

Popis firmy

GRANITOL akciová společnost je největším výrobcem vyfukovaných polyetylenových fólií a vázacích PP pásek v České republice.

Vyrábíme LDPE a HDPE folie, tašky, pytle, sáčky a vázací PP pásky pro stavebnictví, potravinářství, chemický průmysl, zemědělství, automotive a k produkci hygienických potřeb. Jednovrstvé i koextrudované folie v široké škále materiálových specifikací dokážeme potisknout in-line oboustranně ve 3 barvách, off-line až v 10 barvách.


Nová sekce MALOOBCHOD » - akční nabídka sortimentu

 

Certifikáty - ISO9001:2015, ČSN EN 15593

Certifikáty

ISO 9001

Sortiment/Služby

 • Hydroizolační fólie pro stavebnictví  SEPATEN®
 
- překrývání a balení rozměrných předmětů
- v zemědělství, stavebnictví
- výstavba foliovníků
- jednoduchá izolace ploch proti vlhkosti

 

 • Ekologické fólie Nezbytným prvkem pro výrobu ekologických fólií jsou oxo-biodegradabilní přísady (OBP), které změní chování plastových fólií tak, že postupně degradují „rozpadají se“. Přísady tak napomáhají urychlit životní cyklus hlavního materiálu. Plastové fólie, vyrobené s použitím OBP přísad, degradují v podmínkách působení slunečního UV záření, vlhkosti a mechanického tlaku. Oxo-biodegradabilní přísady (OBP) lze doplnit do výroby HDPE i LDPE fólií.

 

 • Antiscratch fólie HDPE Fólie MIKROTEN® M*S s obsahem antiscratch aditiva se používají pro balení širokého spektra výrobků (technické předměty, světlomety, LCD obrazovky, elektronika, aj.), které jsou náchylné na poškrabání. Lze je využít jako polotovar pro výrobu dalších obalů (sáčky, košilkové tašky). 

 

 • Permanentně antistatická fólie Fólie MIKROTEN® M*S s obsahem permanentního antistatika (PAS) byla primárně vyvinuta pro balení výbušnin. Lze ji využít v elektrotechnickém průmyslu pro balení širokého spektra výrobků (např. elektronika s integrovanými obvody), které mohou být poškozeny elektrostatickým výbojem. Permanentně antistatická fólie najde využití také v potravinářském průmyslu pro balení práškových materiálů. Fólii lze využít jako polotovar pro výrobu dalších obalů (sáčky, pytle, hadice, košilkové tašky či jiné výrobky). V ČR není  jiný výrobce těchto speciálních fólií. 

 

 • BIO tašky a fólie BIO tašky a fólie z produkce společnosti GRANITOL se vyrábí ze znovuobnovitelných zdrojů jako je kyselina polymléčná (PLA), která se získává z kukuřičného škrobu. BIO tašky a fólie jsou skutečně kompostovatelné. Znamená to, že pokud je taška či fólie vystavena vlhkému prostředí s výskytem bakterií, přirozeně začíná proces biodegradace. Fólie se nejen rozpadne, ale skutečně rozloží na látky, které přirozeně vstupují do koloběhu živin v přírodě. Výrobky tedy splňují normy pro kompostovatelnost.
   

 

 

 • Zemědělská ovíjecí strečová fólie AGROTEN® 
  Zemědělská strečová fólie (též Agrostretch fólie) je určena ke konzervaci trávy. Mírně zavadlá tráva je slisována do balíků, stažena síťovinou a zavinuta do strečové fólie. Správné zabalení do strečové fólie zaručuje uchování senáže v původní kvalitě, bez plísní a vlhkosti. Takto zabalenou senáž je možné skladovat venku, tím se ušetří náklady na přepravu a skladování. 

 

 • Ochranná lepivá fólie GRANOSTICK®
  Ochranné lepivé fólie GRANOSTICK® jsou určeny k plošné ochraně povrchů plastových desek. Fólie obsahuje lepivou složku přímo ve své struktuře, proto po odlepení z povrchu chráněného předmětu nezanechává stopy po lepidle, jak se může stát u lepivých fólií s nánosem lepidla. 


 • LAMINOVANÉ FÓLIE LAMITEN®
  LAMITEN® je chráněný obchodní název pro vícevrstvé fólie vyráběné technologií bezrozpouštědlové laminace vrstvením jednotlivých fólií (2 vrstvy – duplex, 3 vrstvy – triplex). Díky laminaci můžeme kombinovat různé materiály typu PE, BOPP, CPP, PET, AL či papír. Tím dochází k maximálnímu využití vlastností jednotlivých vrstev, každá vrstva tak plní v obalu svou funkci.
  Laminované fólie jsou určeny k výrobě flexibilních obalů pro segment potravin, drogerie, farmacie, Pet Food a další. Fólie splňují náročné požadavky na bariérové vlastnosti, zdravotní nezávadnost, vzhled a funkčnost. Laminované fólie vykazují vysokou mechanickou pevnost, robustnost a odolnost vůči vnějším vlivům. Fólie je možné potisknout až 10 barvami.

Fotografie

Kategorie, ve kterých je firma umístěna (43)

Publikované články (6)

Zveřejněné aktuality (20)

Prezentujte i Vy Vaši firmu!

Přidejte Vaši firmu do Katalogu firem pro plasty a gumu v ČR a SR. Vaši firmu uvidí více než 35 000 reálných uživatelů za měsíc.

+ Přidat firmu
 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Přidejte Vaši firmu

Přidejte vaši firmu do katalogu pro plasty a gumu v ČR a SR. Vaši firmu uvidí více než 35 000 reálných uživatelů za měsíc

+ Přidat firmu