MCAE Systems, s.r.o.

Knínická 1771/6, 664 34 Kuřim    Zobrazit na mapě

telefon:+420 549 128 811

IČO: 60755431
DIČ: CZ60755431
IČ DPH: CZ60755431

Popis firmy

Již 25 let se zabýváme rozvojem 3D digitálních technologií. Tyto technologie jsme úspěšně zavedli do řady českých i zahraničních firem. Dlouhodobě sledujeme nejnovější technologické trendy zaměřené na progresivní vývoj výrobků ve strojírenství a automobilovém průmyslu. Jsme partnerem výrobců ve všech průmyslových odvětvích, konstruktérů a designérů, výzkumných ústavů, škol i uměleckých ateliérů. Veškeré technologie si můžete ověřit formou služeb. Komplexní nabídku MCAE Systems uzavírá naše vlastní studio průmyslového designu.

Certifikáty

ISO 9001

Sortiment/Služby

  • Komplexní služby Rapid Prototyping a vakuového lití

Pro vaše vývojové projekty nabízíme ucelenou řadu 3D tiskáren firmy Stratasys, založených na technologii FDM s použitím odolných termoplastů ABS, ULTEM, polykarbonátů a technologii PolyJet pro velmi detailně propracované 3D výtisky s možností simulovat transparentní materiály stejně tak, jako kombinovat vlastnosti několika materiálů při 3D tisku jednoho modelu. Kombinací dvou materiálů na vstupu je možné vytvářet kompozitní "digitální materiály" se specifickými vlastnostmi. Takto je možné vybrat z více než 100 kombinací, a přesně tak simulovat vlastnosti prototypů, které se budou blížit vlastnostem koncového výrobku.

Dále nabízíme zhotovení plastových a voskových odlitků ve vakuu i jejich finální lakovanou úpravu. Jsme schopni vyhotovit vám 3D výtisky a odlitky do rozměru 1m (po dohodě i větší). Technologie vakuového lití do silikonových forem uspoří při výrobě prototypových dílů až 90% ceny a času ve srovnání s klasickou výrobou kovových forem.

Thermoforming je jedním z běžně používaných výrobních procesů nacházejících uplatnění v mnoha oblastech jako je obalový průmysl, automobilový průmysl a design. Plastová fólie se předehřeje na požadovanou teplotu tváření. Do předehřáté fólie se zaformuje (vytiskne) model požadovaného tvaru. Působením vakua dojde k dokonalému přilnutí předehřáté plastové fólie a vylisování i těch nejjemnějších detailů.

  • 3D optické měřicí systémy

Nabízíme měřicí systémy pro 3D optické měření geometrie a pro 3D optické deformační měření firmy GOM. Řada průmyslových optických 3D skenerů ATOS umožňuje velmi přesné a rychlé skenování s vysokým rozlišením.

Skenery ATOS měří a analyzují průmyslové díly jako plechové a plastové výlisky, lisovací nástroje a formy, turbínové lopatky, odlitky a díly exteriéru/interiéru automobilu. Místo změření individuálních bodů nabízí ATOS sejmutí celé plochy měřeného dílu včetně konstrukčních prvků (např. otvory) v podrobném „mraku bodů“ nebo polygonální síti. Bezkontaktní měření ATOS je možné kombinovat s dotykovou sondou.

Měřicí systémy TRITOP a ARGUS jsou určeny pro deformační analýzy při statickém zatížení, systémy  pro deformační analýzy i při zatížení dynamickém.

  • CAD/CAM software – řešení na nejvyšší úrovni

Řešení Tebis CAD/CAM jsou uplatněna všude tam, kde je požadavek na maximální efektivitu procesů, od CAD modelu po konečný výrobek. Tebis je využíván řadou společností v automobilovém a leteckém průmyslu, výrobci forem a lisovacích nástrojů. V rámci úspěšné integrace softwaru Tebis nabízíme odborné konzultace pro optimalizované plánování a vlastní výrobu.

Tebis CAD softwarové nástroje optimalizují 3D modely pro následný NC výrobní proces. Ty zahrnují specializované funkce pro editaci plošných modelů na základě importovaných dat z výpočtových analýz tváření.  

Tebis CAM nabízí kvalitní tvorbu NC programů pro širokou škálu NC obráběcích strojů. Zahrnuje tvorbu NC programů od 2,5D frézování a vrtání přes 3+2 osé indexované frézování až po 5 osé souvislé frézování.

  • Systémy 3D interaktivního modelování

Softwary Geomagic® Freeform®, které nabízíme, umožňují rychlý způsob, jak mohou designéři a modeláři vytvořit nebo upravit originální modely.  Obsahují komplexní sadu nástrojů pro modelování 3D detailů. Do softwarů mohou být importovány i výstupy z 3D skenerů, vytvořené 3D modely pak mohou být realizovány metodami 3D tisku nebo NC frézováním

Dále nabízíme virtuální rukavice CyberGlove & Touch firmy CyberGlove Systems, umožňující funkce přesného polohování ruky a jejich zpětnou vazbu. Při doplnění o robotické rameno (exoskeleton) CyberForce umožňuje cítit odpor celé paže.

Naši nabídku tvoří také 3D skenery Vectra od Canfield Imaging Systems, které byly speciálně vyvinuty pro lékařství (především plastickou chirurgii a dermatologii). Používají se ve vědě nebo jiných oborech vyžadující rychlé snímání 3D tvaru a kvalitní textury.

  • Design & Vizualizace

Nabízíme návrh designu vašeho nového výrobku od ideového a konstrukčního řešení po fotorealistické vizualizace a animace zasazené do reálného prostředí. Z virtuálních 3D modelů vytvoříme obchodní a prezentační materiály v nejvyšší kvalitě, které podpoří profesionalitu vaší prezentace. Vaše nové výrobky vám umožníme zviditelnit před vyrobením prvního kusu, čímž získáte výhodu před konkurencí. Na základě vytvořených dat zhotovíme na profesionálních 3D tiskárnách plnobarevný model (barvy definované v CMYK) nebo 3D animaci funkce výrobku.

  • Robotická pracoviště pro aplikace NC obrábění a 3D optického měření

„Na klíč“ vám navrhneme a dodáme robotické pracoviště pro NC obrábění a ořez dřevěných, plastových, kompozitních a polystyrénových materiálů až do velikosti modelů několika metrů.

Pro aplikace automatizovaného 3D optického měření vám můžeme nabídnout standardizované řešení ATOS ScanBox pro měření a inspekci plechových výlisků, svařenců, odlitků a plastových výlisků až do velkosti 3 m.

Školení a semináře jsou nepostradatelnou náplní naší činnosti. Vedle technické podpory produktů, jako je průběžné celoroční proškolování nových softwarových verzí či obsluha zařízení, organizujeme semináře zaměřené na prezentaci jednotlivých 3D digitálních technologií.

Fotografie

Kategorie, ve kterých je firma umístěna (28)

Publikované články (47)

Zveřejněné aktuality (26)

Prezentujte i Vy Vaši firmu!

Přidejte Vaši firmu do Katalogu firem pro plasty a gumu v ČR a SR. Vaši firmu uvidí více než 35 000 reálných uživatelů za měsíc.

+ Přidat firmu
 

Nejnovější inzeráty

Přidejte Vaši firmu

Přidejte vaši firmu do katalogu pro plasty a gumu v ČR a SR. Vaši firmu uvidí více než 35 000 reálných uživatelů za měsíc

+ Přidat firmu