Projektový mítink AUTOCLUSTERS

Projektový mítink AUTOCLUSTERS

Členové týmu projektu AUTOCLUSTERS se v závěru loňského roku zúčastnili 5. setkání projektových partnerů, zaměřeného na vytvoření a budování první kooperativní a inovativní sítě pro automobilový průmysl v regionu Jihovýchodní Evropy.

Na podujatí, ktoré zorganizovala Technická univerzita „Gheorghe Asachi“ v Iasi v Rumunsku sa okrem slovenských zástupcov zúčastnili aj predstavitelia organizácií z Talianska, Maďarska, Bulharska, Chorvátska, Srbska, Slovinska a Rumunska.
Počas stretnutia boli prezentované doterajšie výsledky projektu, súčasný stav riešených úloh a plány na rok 2011. Na stretnutí členovia nášho tímu predstavili tzv. „small innovative pilot project“, ktorý je riešený v rámci pracovného balíka WP6 v projekte AUTOCLUSTERS. Uvedený „small project“ (alebo subprojekt) je zameraný na analýzu infraštruktúry pre elektrické vozidlá v regióne Juhovýchodnej Európy s cieľom zmapovať a identifikovať doterajší potenciál krajín/regiónov projektových partnerov z hľadiska technickej a fyzickej infraštruktúry pre elektrické vozidlá a z hľadiska výskumno-vývojovej infraštruktúry pre elektrické vozidlá.

Úlohou subprojektu je pripraviť odporúčania a podklady na budovanie a vývoj infraštruktúry pre elektrické vozidlá na regionálnej alebo národnej úrovni krajín jednotlivých projektových partnerov. Ďalšou myšlienkou projektu je vytvárať kooperáciu s krajinami západnej Európy, čím sa umožní rozvoj výskumno-vývojových a inovačných kapacít, a zároveň sa zvýši povedomie u spotrebiteľov o dôležitosti ekologických automobilov. Vladimír Švač v tejto súvislosti uviedol, že subprojekt vytvára základné predpoklady a inšpirácie pre ďalšie projektové iniciatívy trnavského automobilového klastra, najmä v 7. rámcovom programe EU.

A1 
  

Automobilový klaster – západné Slovensko so sídlom v Trnave je lídrom celého medzinárodného projektu, ktorého jednou z hlavných myšlienok je vytvárať prepojenia a úzku spoluprácu (networking) so zahraničnými partnermi v oblasti výskumu, vývoja a inovácií v automobilovom priemysle s dôrazom na rozvoj a budovanie inovačných kapacít.

S1E1 
  

Viac o projekte AUTOCLUSTERS nájdete na webovej stránke projektu: www.autoclusters.eu

 • autor:
 • www.autoklaster.sk


  Mohlo by vás také zajímat  • MCAE Systems slaví 25 let!

   MCAE Systems slaví 25 let!

   Již 25 let otevírá společnost MCAE Systems svým zákazníkům dveře do světa nepřeberných možností 3D technologií. Posouvá hranice zavedených průmyslových postupů a umožňuje přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Umí zkrátka 3D technologie dobře implementovat do...

  • Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

   Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

   Nejnovější verze softwaru VISI od společnosti NEXNET SK, s.r.o. obsahuje vylepšení v oblasti rozvinů, designu nástrojů, reverzního inženýrství a analýzy vstřikování plastů. V neposlední řadě byly do VISI přidány přímé rozhraní pro společnosti Digimat, Stampack Xpress a rozhraní pro software NC...

  • Využití neuronových sítí v optické kontrole

   Využití neuronových sítí v optické kontrole

   Většina moderních výrobních firem aktivně řeší, jak během výrobního procesu dosáhnout co nejvyšší kvality, za co nejnižší náklady. Přesto může dojít k chybě a vyráběný produkt není v požadované kvalitě. Důvodů může být mnoho, od špatného vstupního materiálu, přes poruchu některého ze strojů, či...

   

  Archiv článků

  Nejbližší výstavy a semináře