Společnost Sepro rozšiřuje svou řadu lineárních robotů S5

Společnost Sepro rozšiřuje svou řadu lineárních robotů S5

Nejnovější model je určen pro středně velké vstřikovací stroje.Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který se uskuteční v termínu 3. – 7. 10., bude prezentována řada lineárních manipulátorů s označením S5, což je nejnovější a nejvyspělejší automatizační technologie společnosti Sepro. Model S5-25 je navržen pro vstřikovací stroje s uzavírací silou od 120 do 450 tun a bude vystaven u našeho distributora, firmy KUBOUŠEK s.r.o., v hale G1, stánek 32.

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který se uskuteční v termínu 3. – 7. 10., bude prezentována řada lineárních manipulátorů s označením S5, což je nejnovější a nejvyspělejší automatizační technologie společnosti Sepro. Model S5-25 je navržen pro vstřikovací stroje s uzavírací silou od 120 do 450 tun a bude vystaven u našeho distributora, firmy KUBOUŠEK s.r.o., v hale G1, stánek 32.

„Řada S5 je již pátou generací manipulátorů, které SEPRO uvádí“ vysvětluje Jean-Michael Renaudeau, výkonný ředitel. „Využívá všeho, čeho jsme se naučili, abychom splnili všechny požadavky, které si trh žádá. Design těchto manipulátorů vychází ze standardizace dílů a outsourcingu předmontovaných součástí, což nám umožňuje dosahovat úspor z rozsahu a kratších dodacích termínů. Zároveň klademe při konstrukci našich průmyslových robotů důraz na pevnost, rychlost a spolehlivost.“

S5-25 nabízí standardní nosnost 10 kg, to znamená více než 50% nárůst oproti manipulátorům podobné velikosti předchozí čtvrté generace (G4). Posun v ose stroje pro odebírání dílu činí 700 mm, což je o 16 % více než u současné generace G4. S5-25 tedy dokáže manipulovat s díly s větším dosahem. Zároveň díky zmenšení rotační hlavy a zúžení vertikálního ramene o 10 % není potřeba tolik otevírat formu, a tím lze zkrátit čas výrobního cyklu.

Výše uvedené konstrukční změny však nemají dopad na rychlost pohybu manipulátoru, která činí 3,5 m/s u horizontálních os. Dalším doplněním specifikace je délka vynášecí horizontální osy, která může mít standardně až 6000 mm. Délka vertikálního ramene v základní výbavě je 1200 mm a lze jej prodloužit použitím teleskopické varianty až na 1400 mm

Sepro robot 
Sepro Robotique Model S5-25  


Model S5-35 je v rámci páté generace o stupeň větší než S5-25, je navržen pro vstřikovací stroje s uzavírací silou 350 – 800 tun a byl již představen na evropském trhu na konci roku 2009. Ostatní velikosti pro menší tonáže strojů budou představeny letos. Na MSV 2011 bude manipulátor S5-25 umístěn na vstřikovacím stroji KraussMaffei s uzavírací silou 80 tun (KM 80-380 AX). Pokročilé automatizační možnosti, jako je integrace s kamerovými systémy umožňuje řídicí systém Visual 2, který je standardní výbavou všech nových robotů řady S5. Jeho základem je vysokorychlostní PLC, které skenuje datovou komunikaci s frekvencí 100 ms. Velký, jednoduše čitelný a přehledný 10” dotykový LCD panel umožňuje snadné a intuitivní ovládání. Novinkou je možnost vyvolat si kdykoli dokumentaci robota přímo na displeji. Joystick snadno nahrazuje dotykové klávesy a usnadňuje ovládání a doladění pohybů manipulátoru. Díky velké vnitřní kapacitě paměti, která uchovává dokumentaci manipulátoru, je možné ji kdykoli zobrazit na velkém displeji a vyhledat požadované informace. Pokud se objeví chybové hlášení, automaticky se zobrazí i nápověda, jak problém řešit. Díky integrovanému poznámkovému bloku je snadné předávat informace mezi seřizovači či pracovními směnami.

Volitelný digitální snímač vakua zpřesňuje nastavení správných hodnot pro každý nezávislý okruh a automaticky tyto hodnoty ukládá do programu. Automatická inicializace zrychluje rozjezd výroby tím, že pomocí stisku jednoho tlačítka přejde manipulátor do své startovací polohy. Významnou funkcí je tlačítko Eco Mode, které optimalizuje rychlosti všech os tak, aby docházelo k co nejmenšímu opotřebení mechanických částí robota a ke snížení spotřeby elektrické energie při zachování nastaveného času cyklu.

Společnost Sepro Robotique jako jedna z prvních vyvinula lineární kartézský manipulátor pro vstřikovací stroje a první servomotoricky řízený model byl představen již v roce 1981. Dnes exportuje více než 80 % své produkce a dosáhla 25% tržního podílu v Evropě. Sepro je vskutku globální hráč a jeho působnost je kromě Evropy i v Jižní a Severní Americe a Asii.        

KONTAKT: KUBOUŠEK s.r.o., +420 389 044 140; dolezel@kubousek.cz

  • autor:
  • Martin Doležel
  • KUBOUŠEK s.r.o.

    KUBOUŠEK s.r.o.

    Měřicí přístroje, vstřikovací stroje, temperační zařízení, pásové dopravníky, chladicí systémy, mlýny a granulátory, horké vtoky, dávkovače, drtiče plastů.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník