• Úvod
  • Odborné články
  • Weldplast CZ / SK představuje novinku v oblasti profesionálního svařování plastů – TRIAC AT od firmy Leister

Weldplast CZ / SK představuje novinku v oblasti profesionálního svařování plastů – TRIAC AT od firmy Leister

Weldplast CZ / SK představuje novinku v oblasti profesionálního svařování plastů – TRIAC AT od firmy Leister

Na začátku roku představila švýcarská firma Leister Technologies AG dlouho očekávanou novinku v oblasti profesionálního svařování plastů – univerzální ruční přístroj TRIAC AT. Jedná se o nástupce osvědčeného digitálního Triacu PID, vyráběného již od roku 1997.

Po několikaletém vývoji a zkušebních testech u vybraných zákazníků byla tato novinka s velkým úspěchem představena široké veřejnosti v Praze - na veletrhu Střechy Praha.

Časem prověřený Triac PID se úspěšně používá v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě, je známý svým jednoduchým designem, spolehlivostí a přesností. Přesto se výrobce rozhodl posunout laťku v oblasti ručních svářeček hned o několik stupňů výše. V tomto článku Vám přiblížíme hlavní odlišnosti mezi jednotlivými přístroji.

Triac AT 
TRIAC AT (2011) versus TRIAC PID (1997)  DESIGN

Základní prvky a vzhled byly na první pohled zachovány. Druhý pozornější pohled odhalí rozdílů hned několik. Ergonomická rukojeť lépe padne do ruky, je pocitově měkčí, pogumované části zabraňují prokluzování. Potěší Vás i hmotnost nového TRIACu AT, který je o 100 g, tedy o 10%, lehčí než jeho předchůdce.

Vstup vzduchu a vyjímatelné filtry doznaly zásadních změn. Jsou na plochu mnohem větší a jejich umístění a nový design umožňují snadné čištění samotným uživatelem.

Digitální displej byl pro zvýšení životnosti přesunut co nejdále od topného tělesa a motoru, coby zdroje tepla. Je také dvakrát větší než u Triacu PID. S tím souvisí lepší viditelnost a čitelnost parametrů, ale také možnost zobrazení více informací, viz níže v odstavci o technických inovacích.

Základní ovládací prvek, doposud používaný potenciometr, je minulostí. Ovládání Leister e-drive zachovává jednoduchost otočného mechanismu, ke kterému byla navíc přidána funkce tlačítka. Je to koncept úspěšně použitý na svařovacím automatu Varimat V2, znáte ho ale i z ovládání palubních desek některých automobilových značek.


TECHNICKÉ INOVACE

Tou podstatnou změnou jsou ale technické parametry. Za použití inovovaných technologií byly některé fyzikální hodnoty vyprodukovaného horkého vzduchu navýšeny:  množství vzduchu na 190 l/min (tj. o 10 % více) a maximální teplota na 700 stupňů Celsia (z původních 650 stupňů). Novinkou je regulovatelné množství vzduchu v rozsahu 50 - 100 %. Tato unikátní vlastnost výrazně usnadňuje práci s tenkými materiály, detaily a záplatami.

Z hlediska obsluhy byly přidány další funkce, jako jsou automatické vychlazení a vypnutí, zamykání nastavených hodnot, zobrazení napětí elektrické sítě, indikace nutnosti výměny uhlíků elektromotoru aj.

Nutno říci, že přidané funkce není uživatel nucen hned používat, ale postupem času je určitě ocení. Samozřejmě veškeré existující příslušenství (trysky, reflektory apod.) je plně kompatibilní.

Triac AT 
TRIAC AT – přeplátování  
triac-at-smrstovani-leister copyweb 
TRIAC AT – smršťování  

 

triac-at-deskove-materialy-leister copyweb 
TRIAC AT – svařování deskových materiálů  

 

triac at podlahy leister copyj pg 
TRIAC AT – svařování podlahových krytin  Více info o tomto přístroji najdete na:

http://www.weldplast.cz/triac-at-univerzalni-rucni-svarecka-plastu-leister/

Distribuce pro ČR a SK: WELDPLAST ČR / SK s.r.o.

  • autor:
  • Marek Záda
  • WELDPLAST

    WELDPLAST

    Jsme výhradním distributorem Leister Technologies AG pro Českou a Slovenskou republiku. Dodáváme kompletní portofolio produktů této firmy specializující se na přístroje pro svařování plastů a technologii horkého vzduchu.

FotografieMohlo by vás také zajímat 

Nejbližší výstavy a semináře