Vláda schválila výstavbu rychlonabíječek po celém Slovensku.

Slovenská vláda se rozhodla vytvořit národní síť rychlonabíječek, které budou umístěny na hlavních dopravních tazích. Tento projekt má za cíl podpořit rozvoj elektromobility v zemi.

Vláda Slovenskej republiky schválila výstavbu novej siete rýchlonabíjačiek, ktoré budú umiestnené na kľúčových trasách naprieč celým Slovenskom. Tento krok je súčasťou širšej stratégie na podporu elektromobility a zníženie emisií skleníkových plynov v krajine.

Rýchlonabíjačky budú postavené a prevádzkované energetickými firmami, čo predstavuje významný krok v smerovaní k udržateľnej doprave. Očakáva sa, že táto sieť výrazne uľahčí cestovanie elektromobilmi a prispeje k ich väčšiemu rozšíreniu medzi obyvateľstvom.

V rámci projektu sa plánuje vybudovanie nabíjacích staníc na strategických miestach, čo umožní motoristom pohodlné a rýchle nabíjanie ich vozidiel. Tento ambiciózny plán má potenciál zmeniť pohľad na elektromobilitu na Slovensku a podporiť prechod na ekologickejšie formy dopravy.

 

Autor: red.

Mohlo by vás také zajímat

Oslava 50. výročí založení WITTMANN GROUP

8.6.2026 Při příležitosti 50. výročí založení WITTMANN GROUP uspořádala společnost Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. dne 28. května 2026 ve svém sídle společenskou zákaznickou akci s názvem „50 Years“. Událost nabídla odborný i...