ABS MAGNUM ® od společnosti Resinex Czech Republic sro

ABS MAGNUM ® od společnosti Resinex Czech Republic sro

Firma Resinex Czech Republic sro působí na českém trhu přesně deset let a za tu dobu se dokázala etablovat jako maximalně spolehlivý dodavatel termoplasty, elastomery a aditiv. Resinex patří do belgické skupiny Ravago, který má přesně 4 000 zaměstnanců. V portfoliu firmy Resinex je přesně 10 000 položek plastů od komoditních plastů PE, PP, PS pres konstrukční plasty ABS, PC, PC / ABS, PA6, PA66 až po speciální plasty jako POM, PBT, LCP, \ r \ ITO, TPE, TPU, PMMA a další. Resinex je Oficiální distributorem materiály firem Dow Plastics, Ticona, Rhodia, Total, Arkema, Color Service a dalších.

ABS MAGNUM®

Materiál ABS (akrylonitril-butadién-styrén) je většinou charakterizován 3 vlastnostmi:
-Rázová odolnost  (IZOD, Charpy)
-Tepelná odolnost  (Vicat, HDT)
-Tekutost taveniny/zpracovatelnost  (MFI)

Změna jedné z těchto tří vlastností má za následek změnu jedné ze zbývajících nebo i obou vlastností – zvýšení tepelné odolnosti tak způsobí snížení rázové odolnosti a/nebo snížení tekutosti taveniny.
K tomu dochází proto, že každá ze složek materiálu ABS má vliv na jinou vlastnost a zvýšení podílu jedné složky samozřejmě znamená snížení podílu zbývajících složek. Zjednodušeně se dá říci, že podíl akrylonitrilu je zodpovědný za tepelnou odolnost (a také chemickou odolnost), podíl butadiénu za rázovou odolnost a podíl styrénu je zodpovědný za tekutost taveniny (a třeba také lesk materiálu).

ABS je amorfní polymer, který se skládá z hlavní složky styrén-akrylonitrilu a v ní je dispergovaný podíl polybutadiénu ve formě velmi malých částic.
V případě kontinuální technologie používané firmou Dow při výrobě ABS Magnum® ukazuje mikroskopická fotografie pouze polybutadiénové částečky dispergované v styrén-akrylonitrilu. Naopak obdobná mikroskopická fotografie ABS vyrobeného klasickou emulzní technologií, kterou používá naprostá většina ostatních výrobců, ukazuje kromě těchto částeček také výrazné znečištění neodstraněnými zbytky z polymerizace (soli, rozpouštědla, emulgátory apod.).

 r1 r2
 kontinuální technologie            emulzní technologie         


 r3 
 Díky unikátní kontinuální výrobě nabízí ABS Magnum® lepší stabilitu vlastností a barvy každé vyrobené šarže, lepší tepelnou stabilitu a daleko bělejší natural odstín než u klasického, lehce nažloutlého, ABS vyrobeného emulzní technologií (nažloutlost je způsobena právě nedokonale odstraněnými zbytky z polymerizace). 

 

r4


r5

  • autor:
  • archiv Resinex s.r.o.
  • RESINEX Czech Republic s.r.o.

    RESINEX Czech Republic s.r.o.

    Termoplasty, elastomery, aditiva, kompaundácia a recyklace plastů, komoditní plasty, konstrukční plasty, bioplasty, speciální plasty, kompaundy plastů.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník