ARBURG na MSV 2011 v Brně

ARBURG na MSV 2011 v Brně

Od 3. do 7. října 2011 představí ARBURG (hala G1, stánek 33) na MSV v Brně inovativní řešení pro vstřikování plastů. „Zákazníci jsou zaměření na maximálně efektivní výrobu. Pro výrobu technických dílů nebo výlisky pro automobilový a elektroprůmysl byly doposud využívány především hydraulické stroje. „Nyní nabízíme hospodárnou alternativu, vysoce efektivní elektrickou strojní řadu EDRIVE“, vysvětluje Jaroslav Novák, jednatel pobočky ARBURG v České republice.

Strojní řada EDRIVE rozšiřuje svět elektrických strojů

Stroje ALLROUNDER E pokrývají široké spektrum použití, především technické výlisky. Řada EDRIVE začíná velikostí ALLROUNDER 370 E, 470 E, 520 E až 570 E s uzavíracími silami 600, 1.000, 1.500 a 2.000 kN. Hlavní osy jsou poháněny servoelektricky, vedlejší osy alternativně hydraulicky. Servomotory umožňují redukci elektrické energie o 25 až 50 procent. Na MSV 2011 vyrábí ALLROUNDER 520 E obal na CD.
 
Stroje HIDRIVE: vysoký výkon, krátké cykly

Hybridní řada ALLROUNDER H pracuje rovněž vysoce účinně. Stroje jsou předurčeny pro obalový sektor a jiné aplikace, které mají vysoké požadavky na rychlost a produktivitu. Na veletrhu bude toto prezentováno na příkladu rychlého tenkostěnného vstřikování: stroj ALLROUNDER 570 H s 2.000 kN uzavírací síly a 4+4násobnou etážovou formou vyrábějící tenkostěnné uzávěry v rychlém cyklu trvajícím 4,4 sekundy.
 
Programování šestiosého robota ve vlastní režii

ARBURG je spolehlivým partnerem pro kompletní zařízení na klíč“, zdůrazňuje Jaroslav Novák. Automatizace je důležitým faktorem, jak neustále zvyšovat hospodárnost. K tomu se počítá integrace před a po úložných kroků v procesu vstřikování pomocí šestiosých robotů. Komplexní pohyby lze díky obslužnému panelu SELOGICA rychle, jednoduše a především bez externí pomoci programovat. Návštěvníci si budou moci sami vyzkoušet, že čas nutný pro programování a uvedení do provozu lze tímto redukovat až o 70 procent.

  • autor:
  • archív ARBURG
  • ARBURG spol. s.r.o.

    ARBURG spol. s.r.o.

    Vstřikovací stroje, vstřikolisy, příslušenství pro plasty, dvoukomponentní vstřikování, automatizace výroby, aditivní výroba, dopravníky pro surovinu, periferie, robotické systémy.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník