• Úvod
  • Aktuality
  • 2. ročník Burzy výrobních kapacit - 24. listopadu 2010 - Top Hotel Praha

2. ročník Burzy výrobních kapacit - 24. listopadu 2010 - Top Hotel Praha

  • 12.11.2010

Burza výrobních kapacit je jednodenní obchodní setkání, jehož cílem je nabídnout a poptat volné výrobní kapacity v oblasti kovozpracujícího průmyslu.

 Koná se 24. listopadu 2010 v Top Hotelu Praha.

    Pořadatelé se inspirovali veletržním formátem Tischmesse, oblíbeným zejména ve Švýcarsku a Německu. Jde o neformální setkání obchodníků, kde nabízející strana prezentuje svoje produkty a služby ve standardizovaných a jednoduchých  jednacích místech. To je atraktivní zejména pro malé a střední vystavovatele, kteří se chtějí prezentovat  bez nutnosti velkých investic.
    Řada průmyslových podniků i přes oživení poptávky má volné výrobní kapacity, které lze nabídnout. I při zajištěné výrobní náplni se vyplatí věnovat se aktivně obchodu a vyhledávání nových kontaktů – „bez kontaktů není kontraktů“.

      Poptávající firmy zde mohou získat nové subdodavatele s nižší cenovou nabídkou, a tím se lépe vyrovnat s tlaky na cenu své produkce.    
     V neposlední řadě může Burza sloužit k nabídce kapacit v oblasti speciálních technologií, které se řadě firem nevyplatí pořizovat.
     Burza tedy nepředstavuje nabídku konkrétních výrobků, tzn. strojů, nářadí, materiálů apod., ale výrobních příležitostí pro práci dle požadavků a dokumentace zadavatele.
     Nabízejícími na Burze výrobních kapacit mohou být jednotlivé provozy větších výrobních podniků,např. slévárny, nástrojárny, modelárny, obráběcí provozy, zámečnictví, provozy tepelných a povrchových úprav apod., které kromě výroby dílů pro produkci své firmy mají externí zakázky /viz. oborové členění/. Dalším okruhem nabízejících mohou být malé a střední specializované výrobní firmy, které vyrábějí na zakázku díly a komponenty pro větší firmy.
     Poptávajícími mohou být pracovníci oddělení nákupu a kooperace větších výrobních podniků a také firmy potřebující využít speciální technologie,  které nevlastní.
     Forma prezentace je jednoduchá - nabízející firmy mohou prezentovat svoji nabídku v unifikovaných expozicích z drátěných paravanů, na něž je možné zavěsit postery, vzorky, prospekty apod., pro prezentaci je možné využít i jeden či více jednacích stolů.
      Trvalejší informační hodnotu bude mít Katalog výrobních kapacit, v němž budou uvedeny všechny nabízející firmy. Katalog obdrží poptávající návštěvníci a bude rozesílán poštou do řady podniků dle distribučního seznamu. Do katalogu se mohou registrovat formou inzerce i firmy, které se nebudou účastnit Burzy osobně jako nabízející.
     Data získaná v průběhu přípravy Burzy od nabízejících, inzerentů a ostatních zájemců budou převedena do internetové aplikace Subcontractor.cz. Tento ucelený informační systém o volných výrobních kapacitách v České republice funguje již rok a díky propracovanému oborovému členění umožňuje opravdu přesné vyhledávání kooperačních partnerů.
   Poptávající – návštěvníci Burzy výrobních kapacit budou na akci cíleně a adresně pozváni. Všichni registrovaní návštěvníci obdrží Katalog výrobních kapacit při vstupu. Pořadatelé garantují adresné pozvání 10.000 firem z oblasti kovozpracujícího průmyslu a průmyslových firem nakupujících kooperace.
   Přihlášky k fyzické účasti mohou zájemci o aktivní prezentaci v expozici zaslat nejpozději do 19. 11. 2010, garanci uvedení v katalogu však mají při přihlášení se do 8. 11. 2010.
     Pořadatelem je výstavnická společnost Omnis, která se specializuje na pořádání převážně odborných veletrhů.Kontakt:

Omnis Olomouc, a.s.Tomáš Dostál

Tel.: 588 881 424, fax 588 881 445 e-mail:dostal@omnis.cz                                                                                              

www.omnis.cz 

 

  • autor:
  • Omnis Olomouc, a.s.
 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník