CADMOULD® ORIENTation EXPRESS od společnosti Plasty Gabriel s.r.o.

CADMOULD® ORIENTation EXPRESS od společnosti Plasty Gabriel s.r.o.

CADMOULD® ORIENTation EXPRESS vypočítá orientaci vláken v plastovém dílu a přenese ji do softwarů Ansys® nebo Abaqus®.CADMOULD® ORIENTation EXPRESS je softwarový svazek dvou modulů: CADMOULD® CONVERSE a CADMOULD® pro výpočet orientace vláken.

VLASTNOSTI

Výpočet orientace vláken, průběhu plnění a polohy studených spojů. Zpracování objemových, povrchových nebo střednicových modelů. Přenos orientace vláken a stupně orientace vláken do modelů s vrstvami po tloušťce stěn (trojúhelníkové a/nebo čtyřúhelníkové sítě) a do objemových modelů (tetraedr, hexaedr) pro strukturální řešiče Ansys® nebo Abaqus®.

3D vizualizace modelů Cadmould® a Ansys® (Abaqus®)  včetně orientace vláken a stupně orientace ve všech vrstvách. Výpočtový modul pro stanovení ortotropních elastických vlastností materiálů, založený na vlastnostech polymerní matrice a vláknitého plniva nebo hodnot CAMPUS a součinitele tepelné roztažnosti.

Automatické vytvoření všech potřebných FE souborů. Možnost zohlednění zálisků. Sloučení více simulačních výpočtů do jednoho modelu Ansys® nebo Abaqus® (konstrukční skupina sestavená z více jednotlivých komponentů).

C1 
  

VÝHODY

Samostatný výpočet orientace vláken v plastovém dílu: uživatel není závislý na dodání interních nebo externích simulačních výpočtů!!

Podstatné zlepšení simulačních výsledků v porovnání s isotropními výpočty z důvodu zohlednění orientace vláken a stupně orientace.

Vyhodnocení napěťových komponent ve směru vláken a kolmo na ně umožní lépe posoudit možnost pevnostního selhání dílu.

Velmi jednoduchá práce s programem (prostředí Microsoft® Windows®).

C2 
  
C3  
  
C4 
  

CADMOULD® CONVERSE je společným produktem firem simcon kunststofftechnische Software GmbH a PART Engineering GmbH.

C5 
  
 • autor:
 • Plasty Gabriel s.r.o.


Mohlo by vás také zajímat • MCAE Systems slaví 25 let!

  MCAE Systems slaví 25 let!

  Již 25 let otevírá společnost MCAE Systems svým zákazníkům dveře do světa nepřeberných možností 3D technologií. Posouvá hranice zavedených průmyslových postupů a umožňuje přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Umí zkrátka 3D technologie dobře implementovat do...

 • Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

  Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

  Nejnovější verze softwaru VISI od společnosti NEXNET SK, s.r.o. obsahuje vylepšení v oblasti rozvinů, designu nástrojů, reverzního inženýrství a analýzy vstřikování plastů. V neposlední řadě byly do VISI přidány přímé rozhraní pro společnosti Digimat, Stampack Xpress a rozhraní pro software NC...

 • Využití neuronových sítí v optické kontrole

  Využití neuronových sítí v optické kontrole

  Většina moderních výrobních firem aktivně řeší, jak během výrobního procesu dosáhnout co nejvyšší kvality, za co nejnižší náklady. Přesto může dojít k chybě a vyráběný produkt není v požadované kvalitě. Důvodů může být mnoho, od špatného vstupního materiálu, přes poruchu některého ze strojů, či...

 

Archiv článků

Nejbližší výstavy a semináře