CADMOULD® ORIENTation EXPRESS od společnosti Plasty Gabriel s.r.o.

CADMOULD® ORIENTation EXPRESS od společnosti Plasty Gabriel s.r.o.

CADMOULD® ORIENTation EXPRESS vypočítá orientaci vláken v plastovém dílu a přenese ji do softwarů Ansys® nebo Abaqus®.CADMOULD® ORIENTation EXPRESS je softwarový svazek dvou modulů: CADMOULD® CONVERSE a CADMOULD® pro výpočet orientace vláken.

VLASTNOSTI

Výpočet orientace vláken, průběhu plnění a polohy studených spojů. Zpracování objemových, povrchových nebo střednicových modelů. Přenos orientace vláken a stupně orientace vláken do modelů s vrstvami po tloušťce stěn (trojúhelníkové a/nebo čtyřúhelníkové sítě) a do objemových modelů (tetraedr, hexaedr) pro strukturální řešiče Ansys® nebo Abaqus®.

3D vizualizace modelů Cadmould® a Ansys® (Abaqus®)  včetně orientace vláken a stupně orientace ve všech vrstvách. Výpočtový modul pro stanovení ortotropních elastických vlastností materiálů, založený na vlastnostech polymerní matrice a vláknitého plniva nebo hodnot CAMPUS a součinitele tepelné roztažnosti.

Automatické vytvoření všech potřebných FE souborů. Možnost zohlednění zálisků. Sloučení více simulačních výpočtů do jednoho modelu Ansys® nebo Abaqus® (konstrukční skupina sestavená z více jednotlivých komponentů).

C1 
  

VÝHODY

Samostatný výpočet orientace vláken v plastovém dílu: uživatel není závislý na dodání interních nebo externích simulačních výpočtů!!

Podstatné zlepšení simulačních výsledků v porovnání s isotropními výpočty z důvodu zohlednění orientace vláken a stupně orientace.

Vyhodnocení napěťových komponent ve směru vláken a kolmo na ně umožní lépe posoudit možnost pevnostního selhání dílu.

Velmi jednoduchá práce s programem (prostředí Microsoft® Windows®).

C2 
  
C3  
  
C4 
  

CADMOULD® CONVERSE je společným produktem firem simcon kunststofftechnische Software GmbH a PART Engineering GmbH.

C5 
  
 • autor:
 • Plasty Gabriel s.r.o.
 • Plasty Gabriel s.r.o.

  Plasty Gabriel s.r.o.

  Vstřikování plastů, analýza vstřikování plastů, software Cadmould pro analýzu a optimalizaci vstřikování plastů, simulace vstřikování plastů.Mohlo by vás také zajímat


 • Výroba automobilů v Česku v prvním pololetí 2023 rostla

  Výroba automobilů v Česku v prvním pololetí 2023 rostla

  V první polovině roku 2023 bylo v České republice vyrobeno celkem 738 454 osobních vozidel, tedy o 21,7 % více než ve stejném období předchozího roku. Čtrnáctiprocentní nárůst zaznamenal i samotný měsíc červen, ve kterém z linek tuzemských výrobců sjelo celkem 142 874 osobních...

 • Členové SPK na Valném shromáždění schválili novou strategii do roku 2027

  Členové SPK na Valném shromáždění schválili novou strategii do roku 2027

  Více než 45 účastníků z 37 organizací se zúčastnilo dne 22.6.2023 v hotelu Mikádo v Nitře zasedání Valného shromáždění SPK a semináře „Když plastový odpad není odpad“. Na zasedání valné hromady SPK se zúčastnilo 23 členských firem s možností řádného...

 • Trend růstu výroby vozidel pokračuje

  Trend růstu výroby vozidel pokračuje

  V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 595 580 osobních vozidel. To je o téměř čtvrtinu více než ve stejném období minulého roku. Růstovou tendenci potvrdil i samotný měsíc květen, kdy produkce vzrostla o 9 %. Tento trend se projevuje také v segmentu elektrických vozidel, kterých...


 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník