MSV 2011 naváže na úspěšný loňský ročník

  • 18.03.2011

Termín pro podání přihlášky k účasti za zvýhodněných cenových podmínek - 30.4. 2011

Vlajková loď brněnského výstavnictví, 53. mezinárodní strojírenský veletrh, letos proběhne od 3. do 7. října jako vedoucí průmyslový veletrh střední Evropy a jedinečná platforma pro představení nových výrobků a technologických řešení. Zvýšená pozornost se soustředí na problematiku energetických a materiálových úspor a na technologie pro dopravu a logistiku, které budou prezentovány v rámci samostatného bienálního veletrhu Transport a Logistika. Partnerskou zemí MSV 2011 je Polsko.

Vizitka posledního ročníku
Mezinárodní strojírenský veletrh 2010 reflektoval celkové oživení na trhu.Zúčastnilo se jej 1601 vystavujících firem, mezi nimi 35 procent zahraničních, a zastoupeno bylo 28 zemí. Nabídku vystavovatelů si přijelo prohlédnout 71 347 návštěvníků z 59 zemí. Veletrh tak potvrdil svoji vedoucí pozici mezi průmyslovými veletrhy v regionu střední Evropy, tj. v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku a Maďarsku.

Pozitivní obrat v ekonomickém vývoji se zřetelně odrazil v průzkumu vystavovatelů.Z meziročního srovnání vyplývá růst spokojenosti s veletrhem, větší zájem o účast na příštím ročníku i růst optimismu vzhledem k budoucnosti své firmy. Účast na veletrhu je po firemních webových stránkách druhým nejvyužívanějším marketingovým nástrojem.

Velmi zajímavé byly i výsledky průzkumu návštěvníků . S návštěvou veletrhu bylo spokojeno 82 %, s odbornou úrovní veletrhu 89 % a s kvalitou vystavených produktů a služeb dokonce 92,4 % respondentů. Na příští ročník chce přijet 86 % návštěvníků. Na MSV 2010 tvořili 80 % návštěvníků stálí hosté, zcela poprvé přišlo 11 % návštěvníků. Z průzkumu také vyplynulo, že 69 % návštěvníků rozhoduje či spolurozhoduje o investicích a nákupech svých firem. Přibližně polovina dotázaných působí v oboru strojírenství. Z pohledu pracovní pozice MSV navštěvovali nejčastěji představitelé top managementu (36,3 %), specialisté (29 %) a obchodníci nebo nákupčí (12,7 %). Zahraničních návštěvníků se na pokladnách zaregistrovalo 6 798, tj. 9,5 % z celkového počtu, a přijeli zejména ze Slovenska, Německa, Polska, Ruska, Maďarska, Rakouska, Itálie a Ukrajiny.

www.bvv.cz

  • autor:
  • red.
 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník