Polybutadienové kaučuky v nabídce Synthos již v roce 2011

Polybutadienové kaučuky v nabídce Synthos již v roce 2011

Skupina Synthos S.A. realizuje v souladu s plánem započaté investiční projekty. Polybutadienové kaučuky, které se budou vyrábět na základě neodymové technologie (Nd PBR) od firmy Michelin, patří k nejnovější generaci kaučuků na světě, používaných pro výrobu pneumatik, a s ohledem na lepší vlastnosti i nové evropské požadavky kladené na parametry pneumatik vytlačují z trhu kaučuky vyráběné jinou technologií.

Neodymová technologie je daleko více šetrná k životnímu prostředí - snižuje spotřebu energetických médií, než tomu bylo u doposud provozovaných zařízení, používá se zde kromě jiného nearomatické rozpouštědlo. Pneumatiky, k jejichž výrobě se využívají polybutadienové kaučuky, se vyznačují vynikající odolností proti dynamickému namáhání při současně vysoké rezistenci proti otěru. Tyto vlastnosti umožňují prodloužení jejich životnosti a podstatné snížení valivého odporu - a tím také i snížení spotřeby motorového paliva.
 
»Michelin, jako dodavatel technologie, bude - na základě dlouhodobého kontraktu - odběratelem části výroby. Zbývající část produkce budeme prodávat pod vlastní značkou jiným výrobcům v Evropě a ve světě. Zájem o výrobek potvrdili již všichni hlavní výrobci pneumatik. Trh zaznamenal růst poptávky po Nd PBR kaučucích s ohledem na přijaté usnesení Evropského parlamentu v květnu tohoto roku, které stanoví maximální povolené hodnoty spojené s provozem automobilových pneumatik, tj. valivý odpor, hluk, přilnavost, odolnost vůči praskání,« uvádí Dariusz Krawczyk, předseda představenstva Synthos S.A.
 
Zpřísnění požadavků na výrobce pneumatik povede k tomu, že bez použití směsi Nd PBR kaučuků bude velmi těžké vyrobit pneumatiky, které by splňovaly nové požadavky Evropské unie. Investice se realizuje v Kralupech, v České republice.
 
V kralupském chemickém areálu probíhá rovněž výstavba nové výrobny butadienu a rafinátu 1 v rámci joint venture s Unipetrolem, a.s. Po spuštění výrobního procesu bude společnost Butadien Kralupy a.s. dodávat do Synthos Kralupy, a.s. uhlovodík butadien - hlavní surovinu pro výrobu kaučuků - a zároveň se bude vyprodukovaný rafinát předávat přidruženým společnostem Unipetrolu.  
 
Hodnota realizovaných investic ve skupině Synthos S.A. bude činit v nejbližších dvou letech cca 100 milionů euro.
 
Realizace investice umožní rozšířit sortimentní nabídku a zvýšit podíl na trhu odvětví výroby pneumatik - strategické oblasti činnosti Synthos S.A.

  • autor:
  • archív SYTHOS S.A.


Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník