Termoplasty vyztužené dlouhými vlákny v portfoliu firmy RESINEX

Termoplasty vyztužené dlouhými vlákny v portfoliu firmy RESINEX

Termoplasty vyztužené dlouhými vlákny CELSTRAN® a FACTOR® jsou vyráběny pultruzní technologií, která zajišťuje úplné pokrytí každého vlákna polymerem.

To zajišťuje vysokou a konsistentní kvalitu materiálu stejně jak jeho excelentní vlastnosti: vynikající pevnost a tuhost, velmi vysokou rázovou odolnost a skvělou tepelnou odolnost.

Na rozdíl od polymerů vyztužených standardními krátkými vlákny, dlouhá vlákna použitá v materiálech Celstran® a Factor® se spolu ve výlisku mechanicky provazují a tvoří tak integrální „kostru“ výlisku, která mu poskytuje jak extrémně vysoké vlastnosti, tak zároveň limituje smrštění a redukuje tak tvarové deformace.

Ukázka dvou plastových dílů, které byly spáleny. Obrázek vlevo ukazuje „kostru“ dlouhých vláken dílu vyrobeného z materiálu Celstran® a vpravo je zbytek dílu vyrobeného z materiálu s krátkými vlákny. Tato zkouška ukazuje jak dlouhá vlákna drží strukturu dílu a tak pomáhají vysoce překračovat vlastnosti dílů vyrobených z materiálů plněných krátkými vlákny. 

Použité termoplasty jsou hlavně PP, PA6 a PA66, ale k dispozici jsou i typy připravené z HDPE, ABS, PC, PBT, PET, PPS, TPU, PA12 a POM. Jako vyztužující dlouhá vlákna se používají hlavně skleněná vlákna, ale také vlákna ocelová, karbonová či aramidová. Celstran® a Factor® jsou vyztuženy 10 až 60 % dlouhých vláken. Nejběžnější délka vláken je 10 mm, ale mohou být dlouhá až 25 mm.

Vysoká tepelná stabilita, excelentní mechanické vlastnosti, snadná zpracovatelnost, kovům obdobné hodnoty koeficientu lineární teplotní roztažnosti, skvělé tlumení rázové energie a nízká váha činí z těchto materiálů ideální náhradu kovů nejen v automobilovém průmyslu, ale i v dalších aplikacích jako jsou kryty a části elektrického nářadí, nosiče zavazadel, ventilátory, kolečka, sportovní náčiní, díly nábytku a mnoho dalších.

 

www.resinex.com

  • autor:
  • RESINEX Czech Republic s.r.o.
  • RESINEX Czech Republic s.r.o.

    RESINEX Czech Republic s.r.o.

    Termoplasty, elastomery, aditiva, kompaundácia a recyklace plastů, komoditní plasty, konstrukční plasty, bioplasty, speciální plasty, kompaundy plastů.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník