Den otevřených dveří ve vzdělávacím centru pro seřízení vstřikolisů

Den otevřených dveří ve vzdělávacím centru pro seřízení vstřikolisů

Společnost Mapro, sro a A-OMEGA, sro zorganizovaly dne 12.7.2011 v Orovnici již potřetí Den otevřených dveří, ve vzdělávacím centru společnosti Mapro sro, ve kterém se pro praxi již pátým rokem připravují seřizovači vstřikolisů.

Tento krát sa zišli nielen zástupcovia firiem, ale aj zástupcovia stredných odborných škôl, Ministerstva hospodárstva SR, Ministerstva školstva SR, Štátneho inštitútu odborného vzdelávania, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Trenčianskej regionálnej komory SOPK, zástupcovia Slovenského plastikárskeho klastra, tiež  zástupcovia organizácií, ktoré prejavili záujem vidieť takého centrum odbornej prípravy.

Po privítaní prítomných  na Dni otvorených dverí jeden zo školiteľov Vzdelávacieho centra, pán Peter Psotka,  zúčastnených informoval  o obsahu školení, o možnosti  kombinácií rôznych druhov školení , ktoré toto Vzdelávacie centrum ponúka.

Vystúpila aj zástupkyňa spoločnosti A-OMEGA, s.r.o., ktorá prezentovala dlhodobejšie školenia akreditovaných kurzov a ich realizáciu od roku 2006 až po súčasnosť. Druhá časť jej prezentácie bola venovaná informáciám o testovaní a výsledkoch  medzinárodného projektu pod názvom EDMOULD „Skvalitnenie odborného vzdelávania v oblasti vstrekovania plastov”, ktorý bol podporený prostredníctvom Programu celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci.

Ukončením uvedeného projektu začala nová éra komplexnejšieho odborného vzdelávania v oblasti nastavovania vstrekolisov. V rámci tohto projektu došlo k prenosu učebných osnov, metód a učebných materiálov z iných štátov, a prostredníctvom testovania na vzorke 62 účastníkov, došlo aj k adaptácii vzdelávacieho programu na podmienky Slovenska. Účastníci Dňa otvorených dverí prejavili veľký záujem najmä o praktickú výučbu, ktorá prebieha na funkčných vstrekolisoch a robotoch.

 


 

Deň otvorených dverí skončil v poobedných hodinách s myšlienkou, že v ďalšom období do radov odborníkov v oblasti vstrekovania plastov pribudnú ďalší úspešní absolventi.

 • autor:
 • A – OMEGA s.r.o.
 • A-OMEGA, s.r.o.

  A-OMEGA, s.r.o.

  Personálně-poradenská a vzdělávací společnost. Zajišťuje odborné / akreditované / vzdělávání pro seřízení a operátory vstřikolisů. 

FotografieMohlo by vás také zajímat • MCAE Systems slaví 25 let!

  MCAE Systems slaví 25 let!

  Již 25 let otevírá společnost MCAE Systems svým zákazníkům dveře do světa nepřeberných možností 3D technologií. Posouvá hranice zavedených průmyslových postupů a umožňuje přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Umí zkrátka 3D technologie dobře implementovat do...

 • Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

  Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

  Nejnovější verze softwaru VISI od společnosti NEXNET SK, s.r.o. obsahuje vylepšení v oblasti rozvinů, designu nástrojů, reverzního inženýrství a analýzy vstřikování plastů. V neposlední řadě byly do VISI přidány přímé rozhraní pro společnosti Digimat, Stampack Xpress a rozhraní pro software NC...

 • Využití neuronových sítí v optické kontrole

  Využití neuronových sítí v optické kontrole

  Většina moderních výrobních firem aktivně řeší, jak během výrobního procesu dosáhnout co nejvyšší kvality, za co nejnižší náklady. Přesto může dojít k chybě a vyráběný produkt není v požadované kvalitě. Důvodů může být mnoho, od špatného vstupního materiálu, přes poruchu některého ze strojů, či...

 

Archiv článků

Nejbližší výstavy a semináře