• Úvod
  • Odborné články
  • Firma KNP s.r.o. představuje nový laserový přístroj SWA-150 určený pro svařování a navařování laserem

Firma KNP s.r.o. představuje nový laserový přístroj SWA-150 určený pro svařování a navařování laserem

Firma KNP s.r.o. představuje nový laserový přístroj SWA-150 určený pro svařování a navařování laserem

Laserové přístroje jsou již nezbytnými pomocníky zvláště v nástrojárnách a lisovnách, při úpravách a opravách vstřikovacích forem,forem pro tlakové lití a lisovacího nářadí

Tento otevřený svářecí stroj byl navržen pro svařování obtížně manipulovatelných, velkorozměrových dílů. Optické vlákno umožňuje snadnou manipulaci s laserovým paprskem bez ztráty energie. Konec optického vlákna je připojen ke svařovací hlavě vybavené 10ti násobným stereo mikroskopem, motorem poháněným zoomem pro nastavení průměru svaru, optickou LCD clonou na ochranu zraku před laserovým zářením (dle ustanovení bezpečnostní normy), nastavitelným osvětlením LED a ohebnou tryskou pro přívod plynu do místa svařování.

Optická hlava je umístěna na konci kloubového ramene se třemi motorem poháněnými osami a řízena čtvrtou ručně ovládanou osou umožňující umístění objektivu. Vertikální osa umožňuje pohyb ramene a usnadňuje nastavení do pozice v místě svařování. Veškeré ovládací prvky stroje jsou řízeny z konzole dálkového ovládání a všechny parametry, energie, čas, frekvence a průměr sváru řídí interní mikroprocesor.

SWA-150 

Všechny parametry je možné uložit do jednoho z 250 míst v paměti. Optická svařovací hlava je upevněna na sférickém kloubu montovaném na motorem poháněné ose X pro zdvih 150 mm. Osa Y je rovněž motorem poháněná a zdvih je také 150 mm. Kompenzační prodlužovací rameno je také motorem poháněné a celkový zdvih je 500 mm. Laserový svářecí stroj byl klasifikován jako: LASEROVÝ SYSTÉM TŘÍDY IV, protože je navržen k použití v uzavřených a chráněných prostorech, na aplikace za zavřenými dveřmi, opatřenými bezpečnostním mikrospínačem.

To má zajistit, aby v případě, že dojde k otevření dveří během provozu, došlo k vypnutí laseru. Osy jsou poháněny bezkomutátorovými motory, které umožňují velmi precizní a přesnou regulaci a také svařování rovných hran a zakřivených hran. Taková přesnost rovněž umožňuje svařování na kruhových drahách. Rádi Vám poskytneme informace také o dalších modelech z naší nabídky laserových přístrojů pro značení a popis dílů, navařování a sváření, obrábění a řezání laserem.

www.knp.cz

  • autor:
  • Petr Novotný
  • KNP, s.r.o.

    KNP, s.r.o.

    Standardizované, normalizované díly pro výrobu lisovacích nástrojů a vstřikovacích forem, horké vtoky, temperační zařízení, regulátory teploty, příslušenství forem.

Soubory ke staženíMohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník