KUBOUŠEK s.r.o. představuje: nové řešení separace od MTF Technik

KUBOUŠEK s.r.o. představuje: nové řešení separace od MTF Technik

Ani v čase nástrojů s horkými kanály a tahačů vtoků neztratila klasická separační technika svůj význam. V závislosti na konkrétním zadání mohou být využity různé separační nástavce nebo separační bubny.

Hranice třídicích možností s doposud známými zařízeními ležela v minulosti v první řadě u dílů s jen minimálními rozdíly ve velikosti, u malých nebo špičatých dílů s náchylností k zaklesávání navzájem nebo takových geometrií vtoků, které se separační mezerou provlékly. Stejně tak obvykle způsobovaly problémy gumové díly nebo díly s měkkým povrchem, které v třídicích zařízeních snadno uvízly.

 

MTF 
Pravoúhlý separační buben Typ 3 R7 B ve standardním provedení pro separaci komplexních dávek (vtoky / díly) Pro tyto případy vyvinuli u MTF Technik zcela nový typ separačního bubnu, který byl současně přihlášen k patentování a veřejnosti prvně představen na veletrhu „K 2010" v Düsseldorfu. Nový MTF Pravoúhlý separační buben se skládá z nerezové klece se čtyřmi tangenciálními separačními mezerami, které mohou být pokaždé samostatně nastaveny v rozmezí mezi 0 a 58 mm. Separační mezery jsou tvořeny paralelními plochami se šířkou 80 mm. Tím je účinně zamezeno nežádoucímu provléknutí nebo protažení vtoků. Prostřednictvím vždy dvojice rýhovaných matic na jednu separační mezeru může dojít k přesnému a rychlému nastavení dle rozdílných tvarů tříděných dílů.

Tangenciálně vystupující separační mezery tím umožňují třídění i větších a plochých dílů, které až dosud nemohly být separovány běžnými známými typy separátorů s jednoduchou separační štěrbinou.

Asi největší předností  MTF Pravoúhlého separačního bubnu je pravidelné krátké otevření separační štěrbiny v horní úvrati otáčení bubnu během třídění. Chytrá konstrukce separační štěrbiny způsobí samovolné odklopení v každé otáčce a tím efektivně vylučuje zaháknutí nebo zasekávání vtoků a dílů do sebe navzájem. Díky této vlastnosti nového separátoru mohou být bez problému separovány i měkké díly.

mtf 2 
Kombinovaný Pravoúhlý separační buben s děrovaným bubnem ve speciálním provedení pro dvoustupňové třídění 2K vstřikovaných dílů od vtoků Nerezový konstrukční základ ve spojení s teflonem potaženým separačním pístem předurčuje tento typ separačního bubnu pro bezproblémové použití v čistých prostorech.

Klec separačního bubnu je navržena tak, že může být usazena na stávající standardní podvozky řady bubnových separátorů MTF Technik a rozšiřuje tím dosavadní produktový program.

mtf 3 
Příklad integrace pravoúhlého separačního bubnu pŕímo do vstŕikovacího stroje.  Abychom pro Vás mohli vybrat tu optimální třídicí techniku, využíváme v technologickém centru v sídle centrály firmy KUBOUŠEK s.r.o. pro testování nejčastěji nasazované separátory nebo je nám v méně obvyklých případech dílů a vtoků k dispozici i zkušební prostor výrobce v Německu. Po obdržení vzorků jsou zde provedeny zkoušky třídění, z jejichž průběhu obdrží zákazník odpovídající videozáznam.

  • autor:
  • KUBOUŠEK s.r.o.
  • KUBOUŠEK s.r.o.

    KUBOUŠEK s.r.o.

    Měřicí přístroje, vstřikovací stroje, temperační zařízení, pásové dopravníky, chladicí systémy, mlýny a granulátory, horké vtoky, dávkovače, drtiče plastů.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník