Ohlédnutí za 20-tym roèníkem mezinárodního veletrhu FAKUMA

Ohlédnutí za 20-tym roèníkem mezinárodního veletrhu FAKUMA

Akce, které je svìtovou jednièkou v oblasi vstøikování plastù, na výstavišti ve Friedrichshafenu na bøehu Bodamského jezera, letos navštívilo více než 37 000 odborných návštìvníkù z 90 zemí svìta. Poèet vystavovatelù pøekroèil èíslo 1 500 a pocházeli z více než 30 zemí. Na veletrhu bylo pøedstaveno množství novinek, z nichž vybíráme:

ARBURG
ALLROUNDER H ( hi-drive) vysoko výkonné  strojné zariadenie s optimalizácoiu cyklov,  energeticky efektívne.Elektrický ALLROUNDER A (all-drive) – nadstavba na ALLROUNDER séria 270 a 720 A, riadaca jednotka SELOGICA, meranie spotreby energie.
Energeticky efektívny proces  vstrekovania prostredníctvom programovateľnej  riadiacej  jednotky SELOGICA.

BADA
Špeciality na báze Badamid PA12, PA4.6 a PA6/6T, nové blendy na báze PA, ABS, ASA, PBT a PC,  Badatron PPS špeciality. Badamid bezhalogénový, nehorlavý. Badaflex  odolný voči poškriabaniu -  TPE-S pre použitie v interiéri automobilu. Špeciálne typy PA Badamid pre použitie v elektro, automobilivom priemysle, stavebníctve a v domácnosti.

BASF
Prvý ASA/PA blend v portfóliu plastov BASF pod obchodným názvom Terblend N BX 13043. Ultramid (PA), Ultradur High Speed (PBT), Ultrason pre čistenie pitnej vody (PESU), vodivý Ultraform (POM).

DANQUINSA
Nový typ TPU PEARLTHANE D96F80 alifatický polyether, 100% UV odolný, vysokoodolný hydrolýze a mikróbom určený pre SOLAR-TPU fólie. PEARLHANE ECO D20N50D a PEARLTHANE  D20N55D – bio TPU vyrobené na báze recyklovateľných surovín. Vhodné na extrúziu a vstrekovanie. Alifatické TPU PEARLTHANE a PUR DANCOLL vhodné na extrúziu a vstrekovanie disponujú farebnou stálosťou a UV stabilizáciou.

ENSINGER
Termovodivé plasty. Náhrady olova.PEEK s minimálnou hustotou. PEEK MT farby. Plasty s vysokou tepelnou odolnosťou. Riešenia pre medicínu a potravinárstvo.Elektro- vodivé plasty.

WITTMAN
ECOPOWER – nový, plne elektrický SGM, vyznačuje sa presnosťou, energetickou efektivitou, čistotou, kompaktným dizajnom s integrovanými perifériamia a modularitou.
INSIDER – riadiaca jednotka - integrovaná s dotykovým interfacom B6.

 • autor:
 • archív FAKUMA

  Fotografie  Mohlo by vás také zajímat  • MCAE Systems slaví 25 let!

   MCAE Systems slaví 25 let!

   Již 25 let otevírá společnost MCAE Systems svým zákazníkům dveře do světa nepřeberných možností 3D technologií. Posouvá hranice zavedených průmyslových postupů a umožňuje přehodnotit způsob návrhu designu, vývoje produktů i výrobních procesů. Umí zkrátka 3D technologie dobře implementovat do...

  • Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

   Nová verze VISI 2020.1 obsahuje vylepšení od skenování dat až po výrobu forem

   Nejnovější verze softwaru VISI od společnosti NEXNET SK, s.r.o. obsahuje vylepšení v oblasti rozvinů, designu nástrojů, reverzního inženýrství a analýzy vstřikování plastů. V neposlední řadě byly do VISI přidány přímé rozhraní pro společnosti Digimat, Stampack Xpress a rozhraní pro software NC...

  • Využití neuronových sítí v optické kontrole

   Využití neuronových sítí v optické kontrole

   Většina moderních výrobních firem aktivně řeší, jak během výrobního procesu dosáhnout co nejvyšší kvality, za co nejnižší náklady. Přesto může dojít k chybě a vyráběný produkt není v požadované kvalitě. Důvodů může být mnoho, od špatného vstupního materiálu, přes poruchu některého ze strojů, či...

   

  Archiv článků

  Nejbližší výstavy a semináře