Piovan EcoSmart, nová řada energicky úsporných chladičů

Piovan EcoSmart, nová řada energicky úsporných chladičů

Piovan, firma s vedoucím postavením ve výrobě periférních zařízení pro průmysl zpracování plastů, vyvíjí a vyrábí širokou řadu průmyslových chladičů, odlišujících se kapacitou a zaměřením.

Nová řada chladičů Piovan EcoSmart byla představena v roce 2010 a produkty z této řady s názvem PETChiller line se zaměřením na aplikace výroby PET předforem dosáhly okamžitého úspěchu na trhu. Jsou ideální pro specifické požadavky zpracování PET, charakteristické svou spolehlivostí, vysokou energetickou efektivitou dokonce při částečném zatížení, přesným řízením teploty a dalších pracovních parametrů.

Řada Ecosmart v současnosti zahrnuje tři výrobní linie: "CA série" vzduchem chlazené  chladiče, "CW série” vodou chlazené chladiče," CR série” chladiče se vzdáleným kondenzátorem. Chladící kapacita se pohybuje od 150 kW do 900 kW dle modelu stroje.
Mimořádně vysokého výkonu chladičů řady EcoSmart je dosaženo díky několika konstrukčním a funkčním prvkům. Prvním z nich je šroubový kompresor řízený frekvenčním měničem spojeným s kompresorem.

Co více, otáčky ventilátoru jsou kontinuálně upravovány dle aktuálních pracovních podmínek dle umístění chladiče a dle měnících se požadavků výroby. Neobyčejný nárust účinnosti je take zapříčiněn tím, že výparník a kondenzátor chladiče, které jsou zvětšeny oproti standardu, jsou navrženy firmou Piovan pro zajištění vysoké úrovně přenosu tepla, dokonce tehdy, kdy chladič pracuje pouze v částečném zatížení.

Elektronický expanzní ventil omezuje diferenční tlak chladícího media mezi vstupem a výstupem a precizně řídí laminační fázi s konstatním a přesným odpařováním. Průtokový spínač oleje pak zajišťuje, aby kompresor vždy pracoval v odpovídajících podmínkách.

Efektivita chlazení každého chladiče je nejpřesněji vyjádřena faktorem COP Coefficient Of Performance (koeficient výkonu). Větší efektivita chladiče řady EcoSmart ve srovnání se standardními chladiči se šroubovým kompresorem stejné velikosti je zřejmá z porovnání COP faktorů za identických podmínek. Například při teplotě okolního vzduchu 15°C a požadované teplotě chladící procesní vody 15°C, v případě standardního chladiče je teplota kondenzace chladícího plynu 40°C a bod varu 9°C, zatímco v případě chladiče EcoSmart jsou tyto hodnoty 25°C a 11°C.

V souladu s tím, v případě standardního chladiče je parametr COP 4.31 ve srovnání s EcoSmart chladičem s COP 9.43. Co vice, při částečném zatížení (odběru chladícího výkonu) na úrovni 50%, parameter COP klesne na 3.9 v případě standardního chladiče, naproti tomu stoupne přes hodnotu 10 v případě chladiče EcoSmart.

Energetická efektivita chladičů EcoSmart je vice než dvojnásobná oproti standardním chladičům, což znamená poloviční spotřebu elektrické energie. Všechny chladiče řady EcoSmart jsou vybaveny mikroprocesorem a intuitivním displejem pro obsluhu a nastavování pracovních parametrů a mohou být také řízeny pomocí dálkového ovládání.

Pavel Polomský – Piovan Central Europe (Česká Republika a Slovensko)
Tel: +420 602177915
e-mail: pavel.polomsky@piovan.at

  • autor:
  • Piovan Central Europe GmbH
  • Piovan

    Piovan

    Periferie, nasávací a skladovací systémy pro granulát, sušící systémy, vysoušeče forem, dávkovače, mlýny a drtiče odpadu, temperační zařízení pro formy.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník