• Úvod
 • Odborné články
 • Společnost Materialise vytvořila 3D repliku mumie krále Tutanchamona na Mammoth stereolithography stroji

Společnost Materialise vytvořila 3D repliku mumie krále Tutanchamona na Mammoth stereolithography stroji

Společnost Materialise vytvořila 3D repliku mumie krále Tutanchamona na Mammoth stereolithography stroji

Ačkoli jsou naše Mammoth stroje užívány především v oblasti konstrukcí palubních desek či nárazníků, tak v tento okamžik dochází ke zlomovému bodu, kdy tyto stroje pronikají do jiných oblastí využití. Společnost Materialise se čím dál více stává nedílnou součástí 3D tisku skvostných projektů, přičemž překonání této neobyčejnosti je téměř nemožné.

Společnost Materialise sestavila přesnou repliku mumie krále Tutanchamona ve stereolithographii pro výstavu “Discovery Times Squere“ vamerickém New Yorku, což je místem poslední zastávky tohoto exponátu v rámci Spojených států amerických. Snahou National Geographic a mnoha výstav po celé zemi bylo obohacení jednotlivých akcí o nový a velice atraktivní komponent.

t1
t2

Gary Staab, přírodovědec a tvůrce prehistorický modelů, byl pověřen opětovnou tvorbou naprosté repliky mumie. Ke své práci však potřeboval společnost Materialise, která by mu pomohla s odstartováním takovéhoto projektu, a to co nejrychleji. Gary Staab slyšel o softwaru této společnosti a věděl, že Materialise je schopna generovat 3D soubory tak,aby je bylo možno vytisknout na vlastních strojích aditivní produkce. Jelikož bylo nutné brát v potaz především časovou tíseň, Gary Staab byl přesvědčen, že tato metoda bude tím správným startovacím bodem k vytvoření identické repliky skutečné mumie.

t3
t4


Oživení repliky mumie krále Tutanchamona je pozoruhodným příkladem možností, které se mohou naskytnout při harmonizaci práce softwaru společnosti Materialise a jejich aditivní výrobní produkce.

Rádi byste viděli, jak přišla na svět replika mumie krále Tutanchamona? Shlédněte video celého realizačního procesu.

 • autor:
 • Materialise s.r.o.


  Mohlo by vás také zajímat   

  Nejnovější inzeráty

  Nejbližší výstavy a semináře

  Plastikářský slovník