• Úvod
 • Odborné články
 • Rychlejší lisování s optimálním chlazením – komplexní program rychlospojek Parker Rectus ke všem exitujícím systémům

Rychlejší lisování s optimálním chlazením – komplexní program rychlospojek Parker Rectus ke všem exitujícím systémům

Rychlejší lisování s optimálním chlazením – komplexní program rychlospojek Parker Rectus ke všem exitujícím systémům

Nástroje pro vstřikovací lisování umožňují výrobu velkého množství plastových komponentů. Proto je trvání jednoho cyklu – tedy času mezi dvěma lisováními – závislé nejen na velikosti tvářeného dílu, ale částečně také na chlazení. Rychlejší chlazení vstřikovacích forem znamená zvýšení rychlosti cyklů, a proto také zvýšení produktivity.

Evropská divize rychlospojek RECTUS – pobočka Parker Hannifin Corporation – nabízí kompletní řadu spojek pro formy. Temperovací spojky vyvinuté speciálně pro připojení vedení chlazení a vstřikovacích forem jsou k dispozici pro celosvětově známé standardy (mezinárodní, evropský, francouzský). Mezi mimořádné vlastnosti evropské a mezinárodní řady lze jednoznačně zařadit technologie bezpečného zajištění využívající speciální mechanismus pro spolehlivé zamezení nechtěnému odpojení pod tlakem – bez negativních vlivů na velikost průtoku. Dalšími vlastnostmi, které je nutné zmínit, je možnost připojování a odpojování zásuvných dílů bez jakýchkoli problémů díky prodloužené blokovací objímce. Kromě toho úhlové přípojky zamezují zlomení hadic. Proto řada spojek pro formy splňuje také veškeré funkční vlastnosti i za konstantně se zvyšujících požadavků v oblasti vyšších teplot (až do 180°C) a větší průtoky (max. provozní tlak 20 barů), a to i při zajištění optimální bezpečnosti práce.

Spojky jsou k dispozici s řadou variant – ventil v jedné nebo v obou polovinách spojky případně bez ventilů. Spojky jsou vhodné pro použití jak s kapalnými, tak také s plynnými chladicími médii (voda, emulze glykolu, temperovací olej). Pro konstrukci je použita mosaz s vysokou kvalitou a v závislosti na konstrukci se dodávají různé varianty povrchové úpravy. Veškeré mechanické díly jako pružiny a blokovací kuličky jsou vyrobeny z nerezové oceli, proto při procesu spojování nedochází k nadměrnému opotřebení.

Systémy Parker pro chlazení forem jsou k dispozici jako jednotlivé rychlospojky nebo jako kompletní sestavy. Inovované spojky SAFE-LOCK ™ s bezpečnostní technologií zabraňují náhodnému rozpojení při tlaku. Samozřejmostí jsou konektory Push-Lok ®, které umožňují montáž hadice bez použití nářadí.

 • autor:
 • Zuzana Hronková, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o.


  Mohlo by vás také zajímat   

  Nejnovější inzeráty

  Nejbližší výstavy a semináře

  Plastikářský slovník