Integrované vedení čelistí pro formy

Integrované vedení čelistí pro formy

Díky zkušenostem se společnosti JAN SVOBODA podařilo společně s firmou Ermanno Balzi vyvinout a patentovat nový systém vedení čelistí ve formách. Systém je určen pro formy na plasty a gumu, ale je vhodný i pro použití na lehké kovy.

Integrované vedení čelistí pro formy na plasty, pryž a lehké kovy za použití patentovaných postupů Vám pomůže:

1.šetřit čas

2.šetřit prostor

3.šetřit peníze

4.a navíc se nezadře 

Systém Balzi je možné použít v provedení minimalizovaném (jednokolíkovém) nebo standardním (dvoukolíkovém). Díky odlišnému přístupu k problematice uchycení a vedení je možné použít zástavbu kompletně  integrovanou do formy (dnešní standard) nebo vyvést vodící kolíky přes obrys formy a tím zmenšit potřebnou velikost rámu. Pro externí vedení se nabízí jako optimální volba použít válce V250CBM nebo válce V220CBL, které jsou přímo koncipovány na takovéto uchycení a jejich váha je optimalizovaná.

Systém je možno rozčlenit podle několika kritérií
Z hlediska počtu vedení:
•JEDNOKOLÍKOVÉ všude tam, kde jsou potřeba minimální rozměry a jistota vedení. Kompletní zástavba se vejde do šířky pouhých 20mm.
•DVOUKOLÍKOVÉ standardní provedení pro masivnější vedení. Standardně jsou upevňovací rozměry základy od 60x60 až do 150x200mm. POZOR tyto rozměry neomezují velikost čelisti. Na požádání je možné vyrobit díly na míru. 
 

Z hlediska ZÁSTAVBY do formy: •INTEGROVANÁ ZÁSTAVBA DO FORMY kdy je celý systém uvnitř formy, nebo jeho části končí na hranici formy. •PŘESAHUJÍCÍ OBRYS FORMY. Systém umožňuje vyvést (protáhnout) vodící elementy přes obrys a tím razantně zmenšit velikost formy! Délka vedení není omezena!


 
 

Z hlediska ZDROJE pohybu čelisti:
•POHYB ZAJIŠŤUJE ŠIKMÝ KOLÍK. Systém je nachystaný na posun členu pomocí šikmého kolíku. Podélné otvory v základní desce umožňují použití i velmi dlouhého (skrz procházejícího) šikmého kolíku. Je možné i zástavba pod úhlem.
•POHYB ZAJIŠŤUJE HYDRAULICKÝ VÁLEC. O dvoukolíkové vedení může být součástí dodávky upeňovací pdoložka, která umožní přímé přichycení válce na vodící elementy. Druhou varinantou je uchycení válce přímo na posuvný člen a tím zkrátit potřebnou délku, nebo zvýšit odtrhávací sílu válce (při kontra zástavbě).


Z hlediska ZAJIŠTĚNÍ KONCOVÉ POLOHY čelisti:
•ZABUDOVANÝ ZÁMEK V UPEVŇOVACÍ DESCE. Tato varianta je vhodná do INTEGROVANÉ zástavby. Součástí destičky je nově vyvinutý systém uchycení čelisti.
•EXTERNÍ ZÁMEK který je zabudovaný do věnce, ukončující prodloužené vedení. Tato varianta se používá v případě zástavby přesahující obrys formy a při vedení čelisti pomocí šikmého kolíku.
•HYDRAULIKA - obě polohy zajišťuje hydraulický válec.
Systém je nabízen jako variantní, aby si konstruktér mohl seskládat z typizovaných dílů rozměrovou variantu která nejlépe vyhovuje potřebám a požadavkům na funkčnost a zástavbu do konkrétní formy. Průvodce konstruktéra výběrem sestavy najdete zde: Systém je ve fázy testování, prosíme o trpělivost.


Díky optimalizovaným vstupům je možné zajistiti libovolné rozměry na přání zákazníka. Jako velmi zajímavá se jeví varianta provedení vodících elementů s oxinitridační vrstvou, která snižuje tření v systému a zlepšuje ochranu formy pomocí zavírací síly na lise.»
 

Pro detaily jsou Vám k dispozici naši technici:
 
Vladimír Jelínek  » jelinek@jansvoboda.cz  tel: 00420 731 651 007
Jan Svoboda ml. » svoboda@jansvoboda.cz  tel: 00420 724 286 611

» www.jansvoboda.cz

 

 

  • autor:
  • Jan Svoboda ml.
  • JAN SVOBODA s.r.o.

    JAN SVOBODA s.r.o.

    Komplexní dodávky polotovarů pro formy na plasty, nástroje na lisování plastů a lehkých kovů, obráběcí nástroje, temperační zařízení, regulátory teploty.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník