Každou sudo hodinu se rozběhne vzorová balírna linka

Každou sudo hodinu se rozběhne vzorová balírna linka

Kompletní balič linku vybavenou nejmodernějšími technologiemi si můžete prohlednout v živém přenosu v pavilonu G2 na MSV v Brně. Do unikátního projektu Packaging Live se zapojilo šestnáct dodavatelských firem.

Jen odborníci tuší, kolik času a práce vyžaduje sestavení funkční balicí linky v běžném provozu, a to i při daleko nižším počtu dodavatelů. Na MSV se podařil skutečný unikát, když spolupracující (ale jindy často konkurující si) firmy zprovoznily během jediného dne balicí linku s desítkami navazujících technologických procesů, od balení, vážení a značení až paletizaci a identifikaci v distribučním procesu. Vzorová linka se v pavilonu G2 rozbíhá vždy v 10, 12. 14 a 16 hodin a přítomní odborníci ze zúčastněných firem odpovídají na dotazy návštěvníků.

Šestnáct partnerů projektu se může pochlubit velmi zajímavými technologiemi, které proces balení urychlují, zkvalitňují a posouvají na vyšší úroveň. Navíc mohou i šetřit provozní náklady, například poloautomatický ovinovací stroj Ronda 5000 od firmy TECHNOLOGY minimalizuje náklady na zabalení palety do stretch fólie. „Lidé si často myslí, že tyto moderní technologie jsou jen náklad navíc, ale jsme schopni jim spočítat, kolik následně ušetří a za jak dlouho se jim investice vrátí,“ říká jednatel společnosti ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM Pavel Ondrášek.

Projekt Packaging Live měl premiéru při veletrhu EMBAX v březnu 2010, kdy se na sestavení balicí linky podílelo osm firem. Akce se osvědčila, dynamické prezentace přitáhly pozornost návštěvníků a při MSV se k účasti přihlásilo již šestnáct partnerů - dodavatelů jednotlivých technologií, komponentů a doplňkových služeb. Společnost MAŠEK – BALICÍ STROJE zde představuje vertikální stroj pro balení do různých druhů sáčků s výkonem až 100 sáčků za minutu. Firma ALBERTINA TRADING v projektu zajišťuje kontrolní vážení, etiketování a velmi efektní manipulaci podtlakovým manipulátorem. Značení je parketou firmy ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM jako dodavatele tiskáren renomované značky Markem-Imaje. Oblast průmyslové automatizace reprezentuje slovenská společnost ROBOTIC SK s robotizovaným pracovištěm pro sběr zboží z dopravníku a jeho následné ukládání do krabic. Firma TECHNOLOGY zajišťuje automatické lepení kartonů a ovinování palet, zatímco proces páskování zajišťuje PENTA-servis. Oblast transportu a manipulace reprezentují společnosti STRAND, STILL, WANZL a Mercedes-Benz. Společnost GABEN ve spolupráci s Mezinárodní RFID laboratoř při Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava zajišťuje sběr technologických dat, jejich následné zpracování a systém identifikace zboží. Balicí linka potřebuje také servis a tuto oblast zastupuje firma MAXITECH jako dovozce dílenského nábytku a vybavení značky LISTA. Švýcarská společnost STS v rámci projektu Packaging Live prezentuje svou špičkovou měřicí techniku. K partnerům projektu patří také společnosti FABORY jako dodavatel baleného zboží (vrutů) a THIMM coby dodavatel obalového materiálu.

  • autor:
  • archív BVV, a.s.
  • Veletrhy Brno, a. s.

    Veletrhy Brno, a. s.

    Veletrhy Brno, a. s., jsou nejvýznamnější veletržní správou ve střední Evropě. Jejich hlavní činností je pořádání veletrhů a výstav.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník