PVC : Technologické novinky při lisování vstřikem

PVC : Technologické novinky při lisování vstřikem

Přeměna materiálu PVC a jeho sloučenin, což je jeden z nejvíce používaných plastových materiálů ve stavebním odvětví, potravinářství a farmaceutickém průmyslu, medicíně, u elektrických zařízení a průmyslu obalové techniky, se neustále rozšiřuje.

Lisování vstřikem s tímto materiálem je proces, který umožňuje získat přiměřený poměr kvality a ceny koncového produktu a výrobní díly se složitými tvary a rozměry s velkou přesností.
Nevýhoda je v tom, že tento proces má jisté potíže způsobené tím, že PVC má tendenci k rozkladu a vytváření kyseliny solné.
 
Společnost Thermoplay má dlouholetou zkušenost při aplikacích přeměny PVC za použití vstřikovacích metod se systémy horkého vstřiku se správnou konfigurací trysek a rozvodového potrubí tak, aby se zabránilo dekompozici materiálu. Je velmi důležité, aby teplota ve vtocích byla stejná, a aby se předešlo přehřátí a nevytvářely se stagnační zóny. Během zpracování plastu způsobuje PVC u kovů korozi, a proto bylo nutné použít speciální typy oceli pro konstrukci rozvodového potrubí, trysek a pouzder vstřikování.

Kromě toho je během přeměny nutné provádět pravidelné čištění. Společnost Thermoplay analyzovala dostupné informace a vyvinula nový typ speciálního modulárního rozvodového potrubí, které v kombinaci se speciálním systémem chlazení umožňuje velmi snadnou údržbu jako například demontáž, výměnu topení a čištění vtoků a bloků uvnitř rozvodového potrubí. Samozřejmě tento způsob lze použít pouze u PVC, protože to jsou speciální technologické aplikace s poněkud vyššími náklady a jsou používány pouze tehdy, pokud je to skutečně nezbytné. V těchto případech je velmi důležité, aby došlo k užší spolupráci mezi zákazníkem a konzultačním střediskem společnosti Thermoplay, které je schopno na základě flexibilní technologie studovat a nalézt nejvhodnější řešení pro každý typ projektu.

  • autor:
  • archív Jan Svoboda, s.r.o.
  • JAN SVOBODA s.r.o.

    JAN SVOBODA s.r.o.

    Komplexní dodávky polotovarů pro formy na plasty, nástroje na lisování plastů a lehkých kovů, obráběcí nástroje, temperační zařízení, regulátory teploty.Mohlo by vás také zajímat 

Nejnovější inzeráty

Nejbližší výstavy a semináře

Plastikářský slovník